Zwierzęta żywe-pamiętajmy o godziwym transporcie

Każde zwierzę jest żywą istotą, która podobnie, jak człowiek, odczuwa ból i cierpienie. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, bo przecież każdy z nas z normalną dawką empatii będzie umiał zrozumieć drugą istotę, nieważne czy będzie to człowiek, czy pies. Są ludzie, którzy uważają, że zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą można traktować, dosłownie, jak przedmiot.

kon
Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Widać to już na przykładzie właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ciężko wytłumaczyć tak ułożonym ludziom, dodatkowo również bitym przez swoich rodziców, że że ten sposób jest zły i nie prowadzi do niczego, a co najważniejsze, że taka praktyka nie wychowa zwierzęcia. Może je uczynić nieufnym i nieszczęśliwym. Mimo wielu kampanii pozostają osoby, które robią, co chcą i nie spotyka ich za to kara. Traktowanie swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinniśmy zgłaszać na policję. Inaczej ma się sprawa z transportem zwierząt przez wyspecjalizowane firmy. W tym wypadku wszystkie procedury muszą muszą się odbyć. Na szczęście coraz rzadziej zdarzają się sytuację, że transport (zobacz też – Transpoz) źle jest prowadzony. A jak taki transport powinien wyglądać? Omówmy go na przykładzie transportu koni (więcej o transporcie zwierząt).

Konie, tak samo jak ludzie, odczuwają skutki męczącego podróżowania, co więcej, taki transport (busy do niemiec dolny śląsk) może skończyć się źle. Stała, przez całą trasę pozycja stojąca może powodować urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu. Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, a więc pamiętajmy, żeby przed każda trasą sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe. Porządny transport koni powinien także oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, temperatura zaś powinna być odpowiednia. Jeśli mamy ciemne auto, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.Te rady to tylko kilka wskazówek, jak powinien przebiegać przewóz koni. Ważniejsze jest w tym wszystkim delikatne podejście do zwierząt, szacunek do nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego w ten sposób, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, więc traktujmy zwierzęta w taki sposób, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.