Co koniecznie trzeba wiedzieć, pragnąc właściwie się wywiązać z corocznego rozliczenia ze Skarbowym Urzędem?

Nowy rok kalendarzowy przynosi kolejne zmiany podatkowe. Wśród tych zmian znajduje się zmiana właściwości skarbowego urzędu dla celów VAT. Część podatników będzie zobligowana do zmiany dotychczasowego Skarbowego Urzędu.

Continue reading “Co koniecznie trzeba wiedzieć, pragnąc właściwie się wywiązać z corocznego rozliczenia ze Skarbowym Urzędem?” »

wielkość pomniejszająca podatek

Podatnicy, którzy rozliczają się na prawach ogólnych mają szansę skorzystać z przypadającej im kwoty pomniejszającej podatek, jaka dla wszystkich jest taka sama. Niemniej powinno się wiedzieć o pewnych zakresach scharakteryzowanych przez ustawodawcę, także założeniach, które powinno się wykonać, aby w całości zdołać zastosować pomniejszenie podatku względem urzędu fiskalnego.

Continue reading “wielkość pomniejszająca podatek” »

Przedsiębiorcy powinni orientować się w aktualnych przepisach, by mieć świadomość, co robić z pożytkiem dla swojego biznesu

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej łączy się z koniecznością dobrego rozeznania w obowiązujących przepisach prawnych i podatkowych. W większości przypadków podobnymi kwestiami w przedsiębiorstwach trudnią się działy księgowe, niemniej przedsiębiorca też musi poznać te przepisy, by mieć świadomość, jak kierować własną działalnością, żeby okazywało się to jak najbardziej opłacalne dla firmy. Szczególne znaczenie wykazują przepisy prawa podatkowego, których trzeba przestrzegać bardzo skrupulatnie. Niektórzy przedsiębiorcy nie są świadomi, z jakich alternatyw mogą korzystać.

Continue reading “Przedsiębiorcy powinni orientować się w aktualnych przepisach, by mieć świadomość, co robić z pożytkiem dla swojego biznesu” »