Zostań widoczny na drodze dzięki folii fluorescencyjnej

Żyjąc w dużym mieście, rzadko zdarza nam się sytuacja, kiedy wieczorem znajdujemy się w zupełnej ciemności, bowiem wszędzie świecą się latarnie. Lecz także znajdując się w półmroku, można być niezauważonym przez kierowcę.

polska
Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Toteż dobrze jest nosić na ubraniu fragment zrobiony z foli odblaskowej, który zapewni, że każdy samochód nas zauważy.
Od kilka lat ważna jest ustawa, według której każdy kierowca musi mieć w aucie kamizelkę, do której zrobienia wykorzystana była folia fluorescencyjna. Wówczas, w obliczu przymusu opuszczenia pojazdu w środku nocy na ruchliwej ulicy, jest on dostrzegalny dla pozostałych kierowców. Lecz nakaz ten nie dotyczy pieszych, z których jednostki każdego dnia przemierzają nieoświetlone drogi po zmroku. W takich przypadkach nierzadko trafiają się wypadki, wywołane złą widocznością. A starczyłaby vincent.pl:folia fluorescencyjna, a każdy uniknąłby nieprzyjemności. Dlatego też, współcześnie media przestrzegają pieszych.
Co możesz uczynić jako piechur, który nierzadko spaceruje wzdłuż źle oświetlonych dróg, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomocna będzie folia odblaskowa.

Jeśli znajdująca się w tym artykule analiza Cię przekonała, to zobacz poza tym inne wypowiedzi na nasz temat (http://vivamedica.pl/uslugi/rehabilitacja/), który został omówiony w tym poście.

Wykonana jest ona z syntetycznego materiału, powleczonego neonową barwą, który mieni się jaskrawo po ciemku (przeczytaj dodatkowe informacje). Folię możesz nabyć na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Potem możesz wykroić z niej dowolny kształt, po czym przyczepić do materiału – jej wewnętrzna strona jest już powleczona substancją klejącą. Idealnie nada się na płaszcz, torebkę, czyf nawet buty.

Kiedy znajdujemy się na nieoświetlonej drodze po zmroku, pozostajemy praktycznie niewidoczni dla kierowcy, toteż należy w jakiś sposób się odciąć od ciemności.

Tuta pomocna będzie folia odblaskowa, która umocowana na dowolnym tworzywie zapewnia nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego rodzaju produkt odszukamy w internecie, można kupić całą jego belkę, albo też tylko metr bieżący.