Zobacz zbiór informacji o zmianach w prawie.

Nie wiem czy słyszeliście ale w sierpniu 2014 roku weszła w życie ustawa o deregulacji zawodów, która oficjalnie uwolniła zawód księgowego. Minęło już sporo czasu od tego wydarzenia jednak nadal dużo osób nie wie czy zlecenie odpowiedzialności za rozliczenia finansowe i podatkowe, profesjonalistom bez certyfikatu, jest sensowną decyzją. Każdy podatnik pragnie być obsłużony przez kompetentnego księgowego.

księgowość

Czy jednak certyfikat jest tego poręczeniem? Istnieje przekonanie, że certyfikowany księgowy zrobi swoją pracę dużo sprawniej niż ten nie posiadający certyfikatu. Jednak okazuje się, że papierek nie zawsze jest zapewnieniem wiedzy – uwolnienie zawodu księgowego. Rynek dość szybko sprawdził ten temat i wyszło, że nawet bez certyfikatu księgowi są kompetentni, sprawnie wywiązują się ze swoich zadań oraz świadczą usługi na najlepszym poziomie. Świadomy przedsiębiorca decyduje się na księgowego z kompetencjami a nie z certyfikatem. Kolejną zmianą jest zmiana w zakresie fakturowania – chodzi o wcielenie wystawiania faktur w systemie MOSS.

Hej, sprawdź to kontrola dostępu, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

System ten obowiązuje w Polsce od ubiegłego roku. Jest to system rozliczania się z kontrahentem zagranicznym z kraju członkowskiego UE przez fakturę. Krótko zawierając kontrahent sprzedający usługi elektroniczne, telekomunikacyjne i nadawcze w kraju UE jest objęty i zarejestrowany właśnie w tym kraju – fakturowanie MOSS. W naszym kraju sporządzanie faktur VAT odbywa się bez zmian – faktura musi być w dokumencie papierowym a także zawierać informacje regulowane przez przepisy. W temacie deklaracji MOSS – składa się ją tylko w postaci elektronicznej, do 20 dnia każdego miesiąca po kwartale w którym odbyło się rozliczenie.

fakturowanie
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com

Pozytywną zmianą w zakresie posiadania sklepu internetowego są zmiany w zakresie praw konsumenta Zmiana wprowadza 14 dniowy termin na przekazanie przez konsumenta oświadczenia o odstąpieniu od podpisanej umowy. Dodatkowo kupujący musi być rzetelnie poinformowany o wszystkich prawach i obowiązkach najpóźniej w momencie złożenia propozycji zawarcia umowy na odległość.

Sprawdź ten odnośnik i przeczytaj poza tym więcej szczegółów na stronie (http://medycynaistomatologia.pl/endodoncja-lodz.html) – one również pogłębią Twoją wiedzę na rozważany tu problem.

Oznacza to, że wszystkie informacje wymagane przepisami trzeba zamieścić już w treści strony internetowej sklepu online. Zmiany w prawie co rusz się zdarzają jednak to naszym obowiązkiem jest je pilnować by nie pozwolić się oszukać nawet w najprostszej sprawie. Potrzeba kilka sekund w internecie.