Profesje zajmujące się sprzątaniem mają przed sobą ważne zadanie

Jeżeli zamierzasz otworzyć firmę sprzątającą albo masz zamiar niezależnie zatrudnić pracowników sprzątających, to niewątpliwie potrzebny jest Ci porządny sprzęt do sprzątania. Na rynku możemy znaleźć różnych producentów, od których możemy nabyć maszyny, narzędzia oraz wszelkiego rodzaju akcesoria, potrzebne do utrzymania porządku. Niektóre z nich można kupić drogą elektroniczną. Dostęp do nich jest zatem łatwy i wygodny.

sprzątanie
Źródło: sxc.hu
W przypadku stosunkowo niedrogich i niezbyt trwałych przedmiotów, takich jak ścierki, mopy czy miotły decyzja w sprawie zakupu nie powinna sprawiać większych problemów – źródło informacji. Inna sprawa, jeśli chcemy zainwestować poważną sumę pieniędzy np. w profesjonalny odkurzacz. Taki zakup wymaga o nas poważniejszego zastanowienia. Musimy podjąć właściwą decyzję przede wszystkim w kwestii typu odkurzacza, a dopiero w dalszej kolejności wybrać firmę, moc czy cenę.

Najważniejsze pytania, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, zanim kupimy profesjonalny odkurzacz, to – gdzie i co będziemy chcieli nim sprzątać. Sprzęt do sprzątania np. w hotelu, i po remontach znacznie się od siebie różni. Powszechnie znany typ odkurzacza służy do sprzątania na sucho. Jest to urządzenie jednofunkcyjne, z reguły zasilane przez prąd. Jego moc wynosi średnio od 750W do 1300W. Innego typu odkurzacze wyposażone są też w funkcję odkurzania płynów. To oznacza, że przy pomocy takiego sprzętu, bezpiecznie pozbędziemy się też wody. Brud z wykładziny lub dywanu najlepiej usuwają natomiast odkurzacze szczotkowe, dlatego często używa się ich np. w hotelach. Specjalistyczne maszyny przeznaczone są do usuwania

sprzątanie

szkodliwych dla zdrowia substancji lub (zobacz toensmeier) pyłów, używa się ich np. w firmach budowlanych. Osobny rodzaj odkurzaczy obwiązuje również w piekarniach pożyczka (zobacz www.smartvest.pl) w straży pożarnej.

Dobrze pamiętać, że do posprzątania trudnodostępnych miejsc lub niewielkich pomieszczeń można użyć też tzw. odkurzacza plecakowego. Przemieszczanie się z taką maszyną jest dużo łatwiejsze niż ze zwykłym odkurzaczem. Takiego odkurzacza plecakowego możemy użyć, aby posprzątać np. w kinie lub w autobusie. Temat związany z zakupem odpowiedniego odkurzacza, to jednak tylko jedna z wielu spraw. Chcąc zakupić dobry sprzęt do sprzątania, powinniśmy skorzystać także z katalogów książek, które wyjaśniają inne szczegóły, dotyczące prowadzenia firmy sprzątającej lub też zarządzania osobami, które zajmują się sprzątaniem.

Sprawdź też -