Poszukiwanie pracy przez internet. Nawet jeżeli ani razu tego nie robiłeś – nie ma się co lękać.

Naraz zostałeś bez zatrudnienia i nie masz pojęcia, jak wziąć się za szukanie następnego, bo nie robiłeś tego od dawna? Bez paniki, mamy dla ciebie zwięzły przewodnik dla zielonych. Sama przypominam sobie czasy, kiedy poszukiwało się anonsów o pracę w dziennikach. I aczkolwiek nadal one tam się ukazują, opłaca się sięgnąć po zasoby zgromadzone w sieci.

Continue reading “Poszukiwanie pracy przez internet. Nawet jeżeli ani razu tego nie robiłeś – nie ma się co lękać.” »

Gdzie w Polsce można jeszcze znaleźć robotę?

Ostatnio w naszym kraju, nie jest łatwo o pracę. W sensie prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Rzecz jasna mowa jest o osobie, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W Polsce popularne jest proces migracji wewnętrznej, innymi słowy ogólnie rzecz biorąc rodzinnych przeprowadzek ludności z województw, w jakich brakuje pracy.

Continue reading “Gdzie w Polsce można jeszcze znaleźć robotę?” »

Czym kierować się przy wyborze kierunku studiów?

Są ludzie, którzy nie posiadają wykształcenia wyższego, a każdego dnia zarabiają większe pieniądze, aniżeli statystyczny pracownik przez większą część własnego życia. Są także te osoby, które ukończyły wyłącznie szkołę podstawową bądź zawodówkę, a po prostu są ekspertami, którzy wyciągają grubo powyżej średniej krajowej. To wyraźnie pokazuje, iż bardzo różnie to jest. Jednak i tak obecnie posiadanie jakby nie patrzeć wyższego wykształcenia jest wielkim plusem. Zatem prawda jest taka, że szkoła wyższa to w większości przypadków absolutna podstawa. Co można poradzić młodzieńcom, którzy nie mają pojęcia jak kierować swoją edukacją?

Continue reading “Czym kierować się przy wyborze kierunku studiów?” »

Czy coś się ukazuje jak wpiszemy oferty pracy Dąbrowa Górnicza?

Czy interesują nas oferty pracy Biała Podlaska?

Istnieją obywatele, którzy w poszukiwaniu idealnej roboty nie mają problemu w tym, aby się przenieść. Są jednakże tacy, którzy poszukują zatrudnienia niedaleko domu, tak by żadne znaczniejsze zmiany nie okazały się być niezbędne w ich życiu i by nie byli zmuszeni spędzać większej części dnia w drodze.

Continue reading “Czy coś się ukazuje jak wpiszemy oferty pracy Dąbrowa Górnicza?” »