Każdy pracodawca oraz pracownik winien wiedzieć czym cechuje się umowa zlecenie i jak da się rozliczyć przychody na bazie karty podatkowej, a także deklaracji VAT 7K

W dzisiejszych czasach kłopotliwie jest odnaleźć zadowalającą i dobrze płatną pracę. Na rynku jest mnóstwo ludzi z wyższym wykształceniem, w związku z czym brakuje wolnych wakatów dla innych osób, jakie uwieńczyły studia. Najprościej jest otrzymać pracę po szkole zawodowej, ponieważ pracowników w konkretnych branżach nadal brakuje.

Continue reading “Każdy pracodawca oraz pracownik winien wiedzieć czym cechuje się umowa zlecenie i jak da się rozliczyć przychody na bazie karty podatkowej, a także deklaracji VAT 7K” »

Skuteczne triki na ograniczenie kosztów w przedsiębiorstwie

Każde przedsiębiorstwo czasem ma kłopoty finansowe. Najczęściej są one chwilowe jednakże jest to dobra chwila na zastanowienie się nad tym gdzie możemy obniżyć koszta. Możesz to uczynić na wiele sposobów. Pierwszym krokiem do poprawienia sytuacji jest analiza sytuacji. Warto sprawdzić co jest nie tak.

Continue reading “Skuteczne triki na ograniczenie kosztów w przedsiębiorstwie” »

Rekrutacja – jeśli nie zamierzasz, wcale nie jesteś zmuszony tego robić samodzielnie. Istnieją sposoby, by tego uniknąć!

Kierujesz firmą? Na pewno masz zatem naprawdę sporo na głowie, wiele spraw do dopilnowania. Musisz dbać, aby wszystko właściwie funkcjonowało, a to zapewne nie jest łatwe. Dopilnować pracowników, tematów biurowych, finansowych, księgowości. Za niektórymi spośród tych kwestii na pewno nie przepadasz. Jeśli na przykład prowadzisz firmę budowlaną lub też salon kosmetyczny, na pewno nie znasz się i nie lubisz zagadnień papierkowych. Jednakże musisz sobie z nimi radzić, pilnować ich, gdyż efekty mogą być tutaj niezwykle niemiłe. Continue reading “Rekrutacja – jeśli nie zamierzasz, wcale nie jesteś zmuszony tego robić samodzielnie. Istnieją sposoby, by tego uniknąć!” »