Zastanawiasz się nad Google Analitycs? Co możemy zyskać korzystając z tego narzędzia? Co jest istotne?

Jeśli chcemy poznać zawiłości i strefy ograniczeń Google Analytics mamy szansę znać techniczne aspekty funkcjonowania tego narzędzia. Wiedza ta jest też potrzebna jeśli pragniemy użyć zaawansowane implementacje kodu.

unikalne odwiedziny
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zatem działa Google Analytics „od kuchni”?
Kolekcjonowanie danych jest oparte na plikach cookies, oraz dysponujących nimi kodem śledzącym Google. Kod obserwuje jest to część kodu, który został napisany w języku skryptowym JavaScript.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej emg kraków o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Jest on generowany automatycznie w trakcie zakładania konta w Google Analytics. Osoba, która chciałaby śledzić ruch na witrynie musi przepisać ten pojawiający kod i dać go na wszelkie strony witryny. Aktualnie, od jakiegoś czasu funkcjonuje nowy, odmienny kod Google Analytics. Podstawową jego zaletą jest możliwość wstawienia go gdzie indziej w kodzie źródłowym, co potęguje szanse poprawnego załadowania strony.

unikalne odwiedziny
Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Internauta będzie miał niewielką szansę na to żeby nie zostać policzonym zanim zamknie stronę. Nowy kod jest również bardziej przystosowany do śledzenia stron zbudowanych w znacznie bardziej znanej technologii AJAX. To są dość techniczne informacje, potrzebne jednak, aby zrozumieć, w jaki sposób działa Google Analitycs. Po pierwsze jednak najbardziej interesującą sprawą są pozostałe parametry, jak sesje w GA, a dokładnie mierzenie najistotniejszych danych. Warto zwrócić szczególną uwagę na unikalne odwiedziny. Możemy rozdzielić je na odsłony i niezwykłe odsłony. Odsłona to zaprezentowanie strony w witrynie śledzonej przez kod śledzenia usługi Analytics.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i sprawdź szczegóły tutaj wyposażenie salonów kosmetycznych – przeczytasz jeszcze dokładniejsze informacje.

Jeśli użytkownik znów załaduje stronę, zostanie to zarejestrowane jako następna odsłona. Jeżeli internauta przejdzie na odmienną stronę, a poem wróci na stronę o której wspomnieliśmy, kolejna odsłona także zostanie odnotowana.

Unikalne odsłony (np.

w raporcie Najlepsza treść), obejmują wszystkie odsłony tworzone poprzez tego samego użytkownika w czasie tej samej sesji. Unikalne odsłony mogą pokazywać liczbę sesji, w czasie których dana strona została pokazana co najmniej raz. Tak samo niezwykle istotni są unikalni użytkownicy.