Jak nie ma zatrudnienia na etacie, to co robić? Istnieje kilka możliwości, jednakże wiele jest zależne od tego, gdzie mieszkamy

Każda z osób, która pragnie zarabiać pieniądze ma do wyboru parę możliwości rozwoju zawodowego. Jesteśmy w stanie pracować na etacie, decydować się na dorywcze zlecenia lub pracować w ramach własnej działalności gospodarczej czy posiadać gospodarstwo rolne.

Continue reading “Jak nie ma zatrudnienia na etacie, to co robić? Istnieje kilka możliwości, jednakże wiele jest zależne od tego, gdzie mieszkamy” »

Jaka okazuje się być struktura organizacyjna działalności?

Jaki podatek powinniśmy płacić?
Kiedy chcemy otworzyć własną firmę, to powinniśmy się namyślić na jakich warunkach ma ona funkcjonować, czy chcemy mieć współpracowników, czy chcemy jej współrządzenie przekazać inny, czy sami wymyślamy decydować o tym co jej dotyczy. Musimy powiedzieć jak zapłacić składki zus, jaki podatek powinniśmy zapłacić, a też jak rozliczać się z innymi urzędami, bo jedynie wtenczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie w porządku.

Continue reading “Jaka okazuje się być struktura organizacyjna działalności?” »

Najpowszechniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak nie dać się biurokracji?

We współczesnych realiach coraz większa część społeczeństwa nie tylko chce posiadać swoją firmę, ale realizuje także te plany w rzeczywistości. W przytłaczającej większości dzisiejszych krajów, mamy do czynienia z wolnym rynkiem, którego podstawą jest to, że właściwie każdy może stworzyć działalność gospodarczą, produkując czy sprzedając konkretne produkty, czy też usługi.

Continue reading “Najpowszechniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak nie dać się biurokracji?” »

Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze bardziej ciężko odszukać rzetelnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

W naszej ojczyźnie występuje dziwna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, że jest to ciężkie zajęcie. Z drugiej jednak strony pracodawcy coraz głośniej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym tkwi problem? Z jakiego powodu występuje taki paradoks?

Continue reading “Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze bardziej ciężko odszukać rzetelnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?” »

Szybkie pożyczki w kryzysowych momentach.

Prawdą jest, że niestety nasz kraj nie jest krajem za bardzo bogatym. Coraz częściej ludzie nie mają, za co bytować i zaciągają długi w banku lub biorą pożyczki. Pożyczki stały się tak samo znane jak kredyty, w związku, z czym wyróżniamy sporo ich rodzajów.

Continue reading “Szybkie pożyczki w kryzysowych momentach.” »