Zamierzasz korzystać z cudów architektury, ale nowoczesne systemy rozczarowują cię? Lepiej uzbroić się w cierpliwość

Dużo miast staje się fortecą galerii handlowych. Gdzie by nie popatrzeć tam buduje się następny budynek z zastosowaniem biurowo-handlowym. W centrum miasta punktów na szklisty obiekt odnajdzie się naprawdę dużo, lecz już niezupełnie dla sfery parkingowej.

bramka obrotowa
Mamy wolny weekend i rozważamy co uczynić z tak ogromną ilością czasu. Po minucie namysłu wpadamy na wspaniały pomysł. Ten cudowny wolny czas mamy zamiar przeznaczyć na spacer po galerii handlowej. Wszakże w tygodniu nie mamy na to czasu, a w weekend i tak wszystko jest otwarte. Przysięgamy sobie, że może jednak nie spędzimy tam całego dnia, tylko jego małą część, aby mieć czas na inne pasjonujące czynności.

Teraźniejszość wygląda nieco inaczej. Zanim na zawsze rozbudzimy się w sobotni ranek, na zakupach zjawiamy się około południa, później ukazuje się trudność, bo system parkingowy nie nadąża za tak tłumną zgrają ochotników. Czekamy w kolejce kolejne kilkanaście minut. Ostatecznie sięgamy do drzwi galerii i rozpoczynamy gigantyczne „buszowanie”. Pomiędzy 14-tą a 15-tą stajemy się głodni i przecież nie ma sensu wyłącznie dlatego przerywać wcześniej zakupów, dlatego też wybieramy się na możliwie ostatnie piętro, na którym odnajdziemy krocie smakołyków w formie różnego typu fast food’ów. Potem podtrzymujemy nasz spacer po galerii w poszukiwaniu dalszych łupów.

parking samochodowy
Wreszcie z budynku wychylamy się w przedziale 17:00 – 18:00, o ile można tutaj użyć słowa określającego szybkie mechaniczne poruszanie się naprzód. Elektroniczny system obsługi klienta zawodzi cię po raz drugi oraz skutkiem tego jest czas, który możesz przeznaczyć na słuchanie muzyki, udoskonalenie makijażu bądź rozmowę z pasażerem, ponieważ nie tak szybko wydostaniesz się na zewnątrz. Parkingi pod ziemią to wspaniały pomysł, który zapewnia komfort eksploatatorów biurowców bądź klientów galerii handlowych. Przypuszczalnie nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak wyglądałoby miasto, jeśli raptem w okolicy konkretnego budynku miało zaparkować kilka tysięcy samochodów. Standardowo nie byłoby takiej sposobności. Z dwojga złego, pewnie jesteśmy w stanie udźwignąć kilkunastominutowe korki.

Zdecydowanie inaczej wszystko by wyglądało, gdyby Polacy korzystali tylko ze wysokiej klasy rozwiązań, takich jak na tej stronie.