Zamiana akumulatora to nie taka łatwa kwestia. Trzeba pamiętać o wielu czynnikach, aby wszystko normalnie działało

Wybieranie akumulatora o znacznej pojemności to bardzo istotna sprawa. Z jednej strony bowiem wpływa ona na osiągi i okres pracy modeli, z innej zaś jest w stanie przyczynić do uszkodzenia elektroniki w modelu, zresztą sam akumulator jest w stanie prędko utracić swoje właściwości. To bardzo istotne, aby właściwie dobrać najlepszy pakiet, baterii czy akumulatora, żeby nie mieć problemów w przyszłości.

akumulator modelarski

Najbardziej istotne, ażeby charakteryzował się on podobnym typem, czyli przykładowo NiMh oraz napięciem jak akumulator fabryczny, taki istotnie jak seryjnie zamontowany w naszym modelu. Nic nie przeszkadza, aby zamontować akumulator o bardziej znacznym napięciu, lecz jest to zależne od specyfikacji obrotów i silnika konkretnego modelu. Następny niezwykle istotny parametr to pojemność. Najprościej rzecz definiując, im bardziej znaczna pojemność tym bardziej znaczny czas pracy modelu. Powinniśmy jednakowoż mieć na uwadze, że pakiety o większej pojemności posiadają większą wydajnością prądową, a dzięki tym cechom zabawa modelem może się dość przedłużyć.

Nie ma jednakowoż tak fajnie, bo z powodu dłuższej pracy może dojść do zbytniego zagrzania silnika albo regulatora.

Zajmujący tekst? Jeśli tak uważasz, to tak samo absorbujące treści znajdziesz także we wpisie (http://sklepblysk.pl/10-elektronarzedzia-i-urzadzenia-spalinowe), który jest tutaj!

A dzieje się tak iż zostały one dobrane przez producenta, w ten sposób, żeby działały niezawodnie, na przykład akumulator rc o oryginalnej pojemności. Zawsze powinniśmy też zwrócić uwagę na wymiary, gdyż większa pojemność to przeważnie bardziej znaczne wymiary, co w rezultacie może sprawić, iż pakiet będzie za duży do naszego modelu. Jeśli mówimy o modelach latających, to tak samo istotna jest waga produktu – zobacz akumulatory litowo-polimerowe. Wiadomo, w tej okoliczności istotne znaczenie ma wyważenie samolotu czy helikoptera a także jego środek ciężkości. Kolejna ważna kwestia to prąd rozładowania wyrażany w jednostkach (C).

To ważne, nigdy nie powinniśmy montować pakietów o napięciu rozładowania mniejszym niż prąd rozładowania akumulatora fabrycznego. Miejmy na uwadze bowiem, że za niski prąd rozładowania może mieć wpływ na uszkodzenie elektroniki modeli, faktycznie więc doprowadzić do uszkodzenia akumulatora. I ostatnia uwaga na koniec. Jeśli zdecydujemy się na nowy akumulator modelarski odmiennego typu niż oryginalny, o całkowicie odmiennym napięciu czy nawet pojemność, to na pewno należy pamiętać o ładowarce. Zmiana akumulatora bowiem może się wiązać z koniecznością wymiany ładowarki.