Zakładane swojej własnej działalności gospodarczej – jak rozpocząć oraz na co się przygotować

Zastanawiasz się nad rozkręceniem własnej firmy? Zamierzasz wprowadzić w życie swój nowoczesny pomysł, lecz nie wiesz jak rozpocząć? Musisz najpierw być przygotowanym na długą, wypełnioną biurokratycznością ścieżkę, ale nie poddawaj się na samym starcie.

Business meeting
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rozpoczęciem pierwszych działań w celu założenia swojej działalności gospodarczej, powinieneś skonsultować się z radcą (zobacz prawa autorskie ochrona) prawnym, aby dowiedzieć się jakie kroki powziąć w kierunku zabezpieczenia prawnego. Jeżeli natomiast idzie o księgowość, można postarać się o umowę z samodzielną księgową, biurem rachunkowym albo wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się szeroko rozumianą księgową papierologią nowych działalności, także przez Internet.Rozkręcanie działalności, to też masa mnóstwa pozostałych papierologicznych spraw.

Na szczęście na pomoc przychodzi użyteczny Internet. Dostępne w nim rady oraz programy wyklarują odpowiedzi na mnóstwo tematów. Stosując przykładowo internetowy kalkulator działalność gospodarcza traci wiele ze swojej tajemniczości. Istnieją różnorodne typy kalkulatorów, które będą pomocne w ustaleniu ile da się zarobić na fakturze, jak wysokie koszty musimy generować, pomogą obliczyć nam różne opłaty, wynagrodzenia albo PITy. Z taką pomocą faktycznie nie mamy czego się bać.

Zaintrygowała Cię opisywana tematyka? Poznaj więc poza tym ten ważny tekst (http://kancelariapp.pl/postepowania-restrukturyzacyjne/) – to też bardzo pomocne źródło informacji.

Ciekawe dane: .

Rozkręcając działalność pamiętajmy o ułatwieniach dla młodych działalności. Przez początkowe dwa lata działalności, każdej nowo założonej firmie należy się tak zwany mały ZUS. Rzeczowo mówiąc, świeża firma zamiast opłacać ZUS o bazie wynoszącej 60% średniego wynagrodzenia, opłaca mały ZUS, czyli 30% min. wynagrodzenia. Jest to dla rozkręcających się działalności duże ułatwienie. Tu więcej: .

Pamiętajmy również, iż kupując towary powinniśmy teraz żądać faktury, mimo że niektórzy nadal dają druk WZ (wydanie na zewnątrz). My również możemy używać tego druku, lecz trzeba wtedy dogłębnie zaznajomić się z regułami, jak w zasadzie powinien być wypełniony właściwy druk WZ, który można dołożyć do książki rozliczeń. Niewłaściwie wypisany druk WZ może spowodować więcej kłopotów, niż korzyści, więc kiedy możemy, bierzmy oraz wystawiajmy faktury.

kariera
Źródło: pixabay

Nie ma sensu zniechęcać się naszą papierologią. Rozwijanie działalności nigdy nie było łatwe, a nie zapominajmy, iż teraz młode firmy otrzymują spore wsparcie od Urzędów i z projektów unijnych. Dlatego mimo dużej liczby dylematów, jeśli wiemy, że nasza idea ma możliwość zaistnieć, nie zmarnujmy tej okazji. Sprawdź więcej: