Zakładamy sklep spożywczy

Lokalne osiedlowe sklepiki, są często alternatywą dla wielkich sklepów. Mimo, iż są trochę droższe, można w nich znaleźć tak towary powszedniego użytku jak też te „ekologiczne” oraz z wyższej półki.
malowidło - sklep
Autor: Gordon Joly
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko na taką formę działalności decydują się obcokrajowcy, którzy w ów sposób wyprzedają a także promują swoje rodzime produkty jak też frykasy. Praktyka ujawnia, iż często powodzenie pierwszego sklepu lub punktu ekspresowo przeobraża się w ekskluzywny biznes sieciowy – . Bazując na zdobytej praktyce przy otwieraniu pierwszego sklepu i ciesząc się renomą w jednym punkcie, przedsiębiorcy nieraz idąc za ciosem zakładają swoje następne sklepy. Mając tym samym dobry artykuł, pomysł na interes i sporo motywacji można w perspektywie kilku do kilkunastu miesięcy stworzyć swą własną mini sieć. Jej wielkość i zasięg to już tylko sprawa zapału oraz rozmachu biznesmena.

Pierwsza rzeczą, z jaką mierzą się przedsiębiorcy chcąc otworzyć zwyczajny sklep jest ciąg formalności, jakie należy spełnić.

sklep - fotogram
Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rejestracją firmy trzeba dokonać wyboru jej formy prawnej oraz formy opodatkowania. Przed rozpoczęciem sprzedaży poniektórych artykułów wymagane jest uzyskanie zezwolenia. Wyjątkowe rodzaje zezwoleń założone są dla napojów alkoholowych. Przy otwieraniu działalności w formie osiedlowego sklepu spożywczego będzie istniała niezbędność zakupu kasy fiskalnej, co tworzy wydatek rzędu co najmniej 600-1000 zł. Następnie powinniśmy zakupić wagę a także meble chłodnicze (zobacz montaż chłodni warszawa) jeśli chcemy sprzedawać owoce oraz warzywa, lub wędlinę oraz mięso. Prosta waga elektroniczna będzie kosztowała ok. 800 zł. Potem, obiekt handlowy należy wyekwipować w ladę sklepową, regały i komory (więcej dowiesz się na tej stronie) chłodnicze albo lodówki stojące. Na wyposażenie lokalu wydamy mniej więcej 4-5 tys. zł. Możemy zaoszczędzić, nabywając używane meble do sklepu. Wielki wydatek pociągnie za sobą nieodzowność zakupienia produktów – nawet 10 tys. zł, ale pieniążki te trzeba potraktować jako inwestycję w swą działalność.Rozpoczynając od własnego marketu pod uwagę należy wziąć szereg uwarunkowań prawno-administracyjnych, zmierzyć się z wieloma urzędami i przejść przez ciąg procedur wiodących do upragnionego sukcesu (komory chłodnicze są idealne na upały).