Zagadnienie internetu jest skomplikowany

Internet jest wynalazkiem, którego współczesna skala zastosowań jest tak szeroka, że na pewno mogłaby zaskoczyć i samych jego odkrywców. Światowa sieć komputerowa w zamyśle miała powstać jedynie na potrzeby wojska Stanów Zjednoczonych i służyć do bezproblemowego wysyłania raportów.

snapchat
Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com

Rząd amerykańskiego imperium finansował naukowców starających się wynaleźć kanał przepływu wiadomości bez jednostki głównej, który mógłby skutecznie działać nawet w przypadku naruszenia jednego z jego elementów. Prace nad tego rodzaju wynalazkiem trwały już od lat sześćdziesiątych minionego stulecia, ale sukces przyszedł dopiero po niemal trzydziestu latach. W okresie tym do pracy nad realizacją koncepcji ogólnoświatowej sieci komputerowej włączały się inne osoby, a sama idea straciła swój wojskowy charakter.

Internet zaczął wkraczać pod strzechy zwykłych ludzi na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to odwołano zakaz jego wykorzystywania w celach biznesowych, a światło dzienne ujrzała pierwsza przeglądarka stron WWW. Od tego momentu ogólnoświatowa sieć przeszła prawdziwą metamorfozę mówi się nawet o Internecie 1.0. oraz Internecie 2.0. Ten pierwszy to właśnie Internet sprzed dwudziestu lat. Jego znamienną cechą było to, że użytkownik stanowił po prostu biernego odbiorcę treści zamieszczanych na witrynach WWW. Internet 2.0. to sieć (http://prototypownia.com.pl/pl/oferta/synchronizacja/42-synchronizacja-agregatow-pradotworczych-2) z kolei sieć kreowana przez użytkowników, którzy wpływają na jej charakter poprzez aktywną działalność na portalach społecznościowych.

Nie da się ukryć, iż współczesny Internet ma także znacznie więcej zastosowań niż jego poprzednik sprzed lat. Przy jego pomocy możemy robić przelewy, bukować bilety na pociąg lub [identyfikacja wizualna cena] noclegi, słuchać radia, robić zakupy i poszerzać swoją wiedzę na rozmaite tematy. W sieci znajdziemy odpowiedź, czym jest strategia koncentracji (Alterweb), jak wykonać profesjonalny biznesplan i uszyć bluzkę, gdzie pójść do restauracji i jakie muzeum warto zwiedzić. Niestety Internet może okazać się również bronią obosieczną. Bezproblemowy dostęp do jakichkolwiek treści jest ogromnym zagrożeniem dla szkrabów, którzy nie powinni stykać się z przemocą czy seksem. Sprawdź więcej: .

Pulpit komputera z Windowsem 8
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Zatroskanym rodzicom, którzy nie chcą całkowicie zabraniać dziecku surfowania po sieci, z pomocą przychodzi blokada rodzicielska Windows 7 lub innych systemów operacyjnych. Najmłodsi nie powinni mieć również kont na portalach społecznościowych, ponieważ w większości przypadków są one dozwolone dopiero od piętnastego roku życia. Rodzice z łatwością znajdą w sieci informacje, jak usunąć konto na Twitterze lub Facebooku i będa w stanie zamknąć nielegalne profile swoich latorośli.