Zaczynasz twoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego

Każda osoba, jaka rozpoczyna swoją pierwszą pracę, musi pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie przelewane otrzymywana wypłata. Niektórzy mają rachunki bankowe na studiach, ale później zamykają je, gdyż razem z ukończeniem nauki rosną opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy posadę, trudno byłoby obejść się bez konta, zatem warto jest dowiedzieć się, jak dobrać właściwą propozycję.

konto w banku
Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej. Najlepsze są rzecz jasna darmowe rachunki, jeśli np. w każdym miesiącu zrobimy zakupy kartą na zatwierdzoną sumę. Z czym na ogół wiążą się opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów lub z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient jak rozpoznać tajemniczego klienta musi sprawdzić propozycje kilku banków, by mieć orientację, która z nich jest dla niego nad wyraz korzystna.

Po drugie w dzisiejszych czasach, gdy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego konta (szczegóły oferty), aby w każdym momencie móc sprawdzić jego stan albo wykonać szybki przelew internetowe. Bardzo popularne są również aplikacje mobilne, gwarantujące możliwość płatności za pomocą telefonu komórkowego i rzecz jasna bieżącej obsługi rachunku.

Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na swoim rachunku, co nie jest opcją zagwarantowaną przez każdy bank. Choć niektóre instytucje bankowe oprocentowują rachunki – godne zaufania biuro rachunkowe Wrocław Fabryczna – bankowe swoich klientów, to po prawdzie są to nieznaczne sumy, jakie ciężko jest dostrzec. Dużo bardziej korzystny jest tak zwany cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami z zastosowaniem karty debetowej. Czasami można także liczyć na ciekawe prezenty, więc dobrze jest śledzić propozycje oraz założyć konto w momencie, gdy będziemy mogli uzyskać w zamian aparat czy tablet.

Co zrobić, jeżeli już masz konto bankowe (sprawdź ofertę smartvest), ale chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy wypełnić formularz w nowej placówce, w jakiej chcielibyśmy mieć rachunek. Ominą nas wszelkie formalności, ponieważ zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów czy twojego pracodawcy. Nie zapominaj, by wyznaczyć wszystkie osoby i instytucje, które muszą być powiadomione o tym fakcie, a unikniesz niepotrzebnych trudności. Polecamy też