Z nastaniem wiosny urzędy pracy w wielu województwach notują spadek bezrobocia

Z początkiem ciepłych miesięcy pośrednicy w wielu regionach notują spadek bezrobocia. Na rynku pracy pojawią się nowe oferty, dotyczące pracy tymczasowej. Pośrednicy pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą poszukują pracowników czasowych, z reguły do prac fizycznych.

praca
Źródło: flickr.com
Nierzadko pojawiają się również tymczasowe oferty pracy biurowej. Wielu przedsiębiorców w ten sposób uzupełnia sobie kadry na okres wakacji, gdy etatowi pracownicy idą na urlop. Do najpopularniejszych zajęć sezonowych wciąż należą prace budowlane oraz praca pomoc kuchenna. W sektorze budowlanym zazwyczaj poszukuje się czasowych robotników za pośrednictwem urzędów pracy.

W branży gastronomicznej w sezonie wakacyjnym również panuje ożywienie. Zwłaszcza w modnych miejscowościach turystycznych przybywa ofert dla kucharzy i pomocy kuchennej. Co ciekawe pracę sezonową można również znaleźć w urzędzie pocztowym.

Zazwyczaj o sprawach, które nam się podobają dowiedzieliśmy się na bazie oceny. Może tak będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury podobnego artykułu.

Wysyłanie listów z wakacji jest bowiem wciąż popularne, więc ktoś musi obsłużyć ten dodatkowy ruch korespondencji. Wakacyjna turystyka poprawia także koniunkturę w ośrodkach rehabilitacyjnych. Czasową pracę w tej branży znajdą nie tylko wykwalifikowani masażyści, ale także studenci wychowania fizycznego, którzy właśnie w okresie wakacyjnym muszą odbyć obowiązkowy staż. Oferty tego typu otrzymamy zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim, na przykład przeglądając serwisy ofertami po frazie: praca Koszalin.

praca
Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Praca sezonowa to dla osób długotrwale bezrobotnych nierzadko najlepsza okazja, aby podreperować swój budżet. Także młodzi ludzie, bez doświadczenia z zaangażowaniem wykorzystują sezon wakacji, żeby sobie dorobić.

Jednakże wielu nierzetelnych pośredników wykorzystuje niewiedzę niedoświadczonych pracowników, a także osób, którym bardzo zależy na pracy. Przeważnie zdarza się, że pracodawca nie podpisuje żadnej umowy z pracownikiem lub nie wypłaca mu wynagrodzenia. Często też obniża się wynagrodzenie końcowe w stosunku do umówionej wcześniej kwoty .
Sprawdź też
Jak chronić się przed pracownicą-oszustem? Przede wszystkim zawsze podpisywać umowę jeszcze przed pierwszym dniem pracy. Po drugie, dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić, czy kwestie ustalone podczas rozmowy z pracodawcą, mają odzwierciedlenie w umowie pisemnej. Pamiętajmy, że jeśli godzimy się na pracę, pozbawiamy się jednocześnie wielu praw. Co gorsza możemy nigdy nie otrzymać naszych pieniędzy.