Z jakiej przyczyny warto ograniczać wpływ Państwa na gospodarkę

Zazwyczaj w liberalnej gospodarce za jedną z podstawowych zasad uważa się zasadę „im mniej kontroli państwa w gospodarce tym korzystniej”. Uwolnienie gospodarki od działania Państwa było jednym z najistotniejszych wyzwań jakie stały przed Polską w ciągu ostatnich 25 lat. Zadanie takie nie należy do najłatwiejszych z kilku przyczyn, część z nich jest zawiła, jest ogromna liczba przepisów jakie trzeba było zmienić, lub dostosować do nowych potrzeb ekonomicznych.

księgowa
Źródło: pixabay.com
Jednakże jak się okazało jednym z najtrudniejszych problemów jaki pozostanie do pokonania będzie zmiana nawyków osób (ja poskutkuje deregulacja zawodu księgowego). Bardzo dobrze ambaras tenże widać w wypadku procesu ułatwiania dostępu do pewnej grupy zawodów, tzw. zawodów zaufania publicznego (przykładowo prawników, księgowych). Do tej pory by wykonywać wymienione zawody a także wiele innych nieodzowne było poza odpowiednim wykształceniem spełnienie ponadprogramowych kryteriów jak takich jak certyfikaty a także dodatkowe egzaminy przed komisjami państwowymi. Na przykład deregulacja zawodu księgowego uwolni absolwentów kierunków ekonomicznych od wymogu posiadania specjalistycznego certyfikatu przy przeprowadzaniu prostych działań księgowych. Deregulacja zawodu księgowego powinna ułatwić dostęp do tego rodzaju usług .

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby zdobyć podobne dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (https://www.eccoholiday.com/p/bulgaria), one z pewnością również przyciągną Twój wzrok.

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W zamyśle twórców ustawy takie działanie ma być z jednej strony metodą na zatrudnienie rzeszy absolwentów uczelni ekonomicznych, z drugiej z kolei strony ma to być jeden ze sposobów zapewnienia przyszłym przedsiębiorcom łatwiejszego dostępu do podstawowej usługi jaką jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Prawdopodobnie ma to wpływ na większą skłonność do zakładania własnego biznesu. Oczywiście to samo dotyczy absolwenta studiów ekonomicznych. Wystarczy iż absolwent tego kierunku odpowie na pytanie: jak założyć firmę. Po spełnieniu typowych wymogów dla nowego biznesu księgowy może trudnić się doradztwem podatkowym – . Deregulacja zawodu księgowego w dłuższej perspektywie czasu powinna spowodować obniżenie cen usług tego rodzaju i większą konkurencję a to zawsze dobre jest dla konsumentów.

Czy nasz wpis jest dla Ciebie ciekawy? Pragniesz zgłębić więcej treści na ten temat? Zatem idź tu benefit karta i przeglądnij kolejny opis.

Z uwagi na prawo wspólnotowe ponadprzeciętną wziętością cieszą się firmy proponujące usługę tax free czyli między innymi rozliczanie oraz zwrot podatku dla zarabiających za granicą. Identycznie popularną usługą jaką może proponować księgowy bez państwowych egzaminów jest rozliczanie VAT-u. Ułatwienia te to dopiero początek, przedsiębiorcy od dawna oczekują na przepisy zapewniające prędką rejestrację firmy.