Dlaczego warto stosować systemy wspomagające zarządzanie klientem, jakie możliwości posiadają narzędzia tego typu

Obecnie informatyczne wsparcie jest konieczne na każdym kroku, jeżeli będzie się chciało dobrze zarządzać własną firmą i odnosić sukcesy. A najróżniejszych systemów informatycznych jest bardzo dużo, i oferują one pomoc w różnych obszarach działalności.

Przykładowo systemy ERP pozwalają na rejestrację wszystkich biznesowych procesów w przedsiębiorstwie, systemy BI dają możliwość wszechstronnej analizy najróżniejszych informacji i wsparcie podczas planowania ważnych działań, a programy księgowe ułatwiają wykonywanie wszystkich rozliczeń podatkowych. Sporo jest również dedykowanego oprogramowania które pomaga przy jakiś konkretnych działaniach, na przykład programy typu ESOK będą wspierać wszelakie usługi wiążące się z obsługiwaniem klientów.

Wykorzystywane są w wielu różnych miejscach, a dzięki temu że współpracują z licznymi urządzeniami dodatkowymi, takimi jak na przykład (bramki obrotowe) – , czytniki czy automatycznie zamykanymi szafkami, to możliwości na ich zastosowanie są rzeczywiście bardzo duże. Bardzo często stosują je różnego rodzaju baseny, siłownie i inne tego typu kluby, ale można przy ich pomocy obsłużyć także duży stadion czy system wypożyczalni – sprzętu rowerowego.

bramki obrotowe
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Programy ESOK funkcjonują przeważnie w oparciu o nowoczesną bazę danych, w której zapisują się wymagane dane, baza ta funkcjonować może albo na niezależnym serwerze albo na jednym z komputerów użytkowych. Komputery na roboczych stanowiskach są wyposażone w aplikacje, jakich używają pracownicy, a z kolei te aplikacje będą się komunikować z serwerem i od niego dostają odpowiednie informacje.


Niezwykle istotną częścią takiego systemu są najróżniejsze urządzenia dodatkowe. Podłączane są one albo do końcówek na roboczych stanowiskach, albo wprost do sieci, a sterowanie nimi odbywa się przy pomocy aplikacji. Systemy ESOK dają bardzo duże możliwości jeśli będzie chodzić o obsługę klientów i zarządzanie usługami, które się im sprzedaje. Oferują również dostęp do licznych analiz i raportów, dzięki czemu właściciele firmy będą mogli uzyskać bardzo precyzyjne informacje z wielu różnych obszarów funkcjonowania biznesu.