Z jakiego powodu warto poddawać ocenie strony internetowe?

Współcześnie kategoryczna większość osób korzysta z internetu, jako że jest to narzędzie dające możliwość na szybkie wyszukiwanie potrzebnych wiadomości czy poznawanie ciekawych osób. Nie należy się wobec tego dziwić, że firmy starają się dbać o własną obecność w internecie, głównie poprzez posiadanie nowoczesnych oraz atrakcyjnych wizualnie stron internetowych.

kod strony internetowej
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Strona jest firmową wizytówką, w związku z tym powinna prezentować się dla każdego użytkownika możliwie jak najbardziej ciekawie. W jaki sposób jednak ocenić, czy jest przejrzysta, zawiera wszystkie przydatne informacje, zaprezentowane na dodatek w przystępny sposób?

Dość interesującym rozwiązaniem jest ocena stron internetowych w ankietach online. Uzupełnienie takiej ankiety zabiera użytkownikowi kilka minut i można ją łatwo opublikować natychmiast na stronie, co ułatwia do niej dostęp. Zrobienie ankiety nie powinno być problematyczne. Warto zadbać przede wszystkim o to, by ilość zadawanych pytań nie była zbyt duża, ponieważ wówczas prawdopodobieństwo, że odwiedzający stronę będą chcieli zdecydować się na uzupełnienie ankiety jest zdecydowanie mniejsze. Pytania muszą być klarownie sformułowane, a odpowiedzi podane w formie punktów, co dla użytkowników jest uproszczeniem.

oceniamy strony internetowe
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś coraz więcej osób decyduje się na opublikowanie takiej ankiety, jako że dane, jakie dzięki niej zostaną uzyskane, szybko pozwolą na usprawnienie jakichkolwiek niedociągnięć. Z racji tego, że atrakcyjność strony internetowej w dużej mierze decyduje o tym, czy osoba będzie planowała ją kolejny raz odwiedzić bądź czy zdecyduje się na skorzystanie z proponowanych usług oraz produktów i zadbanie o jej przystosowanie do wymagań użytkowników ma ogromne znaczenie. Naturalnie, jeżeli samodzielnie nigdy nie przygotowywało się żadnej ankiety, można to zlecić profesjonalistom, którzy będą w stanie tak sformułować pytania, żeby nie nastręczały one jakichkolwiek problemów.

Na dodatek, będą oni wiedzieli, które zagadnienia są dla odwiedzających stronę faktycznie najistotniejsze.

Strona internetowa ma służyć głównie internautom. Oznacza to, że musi być stosownie przejrzysta i atrakcyjna wizualnie.

Jeżeli zaprezentowane w niniejszym poście dane są według Ciebie emocjonujące, to oprócz tego, który posiada podobne artykuły.

Przeważnie nie wystarcza tylko wykorzystanie nowoczesnych technologii – wszystkie informacje powinny zostać podane w stosownej formie.