Z jakiego powodu kobieta pracująca na stanowisku sprzedawcy w osiedlowym kiosku musi znać choć podstawy rachunkowości

Gdy ustawodawca zmienił prawo i zobligował właścicieli niedużych kiosków do posiadania kas fiskalnych, to wielu ekspedientów zastanawiało się, w jaki sposób sprawnie obsłużyć klientów spieszących się na tramwaj – w końcu każdej kobiecie kupującej w pośpiechu prasę należy wydrukować i wręczyć paragon. Polacy z reguły nie biorą paragonów, więc ów problem niejako sam się rozwiązał. Jednakże osoba zatrudniona w kiosku powinna mieć o wiele większą wiedzę, daleko wykraczającą poza, bądź co bądź, mało skomplikowaną umiejętność obsługi kasy.

sklep
Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy handlowiec przed podjęciem pracy powinien skończyć stosowny kurs, żeby uzupełnić swoją wiedzę lub zdobyć kompletnie nowe kwalifikacje.wskazówka ze strony >> więcej pod tym łączem www.perfect-przeprowadzki.plKobieta pracująca w kiosku musi oczywiście umieć obsłużyć terminal płatniczy, a także znać choćby elementarne zasady przeprowadzania inwentaryzacji. Dodatkowo profesjonalny handlowiec potrafi uzupełnić formularz faktury vat oraz wystawić rachunek. Nawet jeżeli w kiosku takie kompetencje nie są potrzebne, to dzięki wiedzy teoretycznej można bez trudu zauważyć ewentualne błędy w rachunkach otrzymanych od np. dostawców.

W kioskach kupujemy niepokaźne rzeczy, zatem wystarcza nam zwykły paragon, a niemal zawsze i on, jak już nadmieniliśmy, bywa niepotrzebny. Jednakże każdy handlowiec ma czuć się zobowiązany do poznania reguł, jakie obowiązują w handlu i zostały ujęte w ustawach. O ile kwestia wystawiania paragonów jest właściwie ewidentna, o tyle faktura na podstawie paragonu może być powodem konsternacji mniej wykwalifikowanej sprzedawczyni, nawet jeśli wystawienie tego typu dokumentu przekracza jej kompetencje. A o wydrukowanie faktury może przecież poprosić pani po trzydziestce, która nabyła doładowanie do telefonu.

Paragon fiskalny
Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Kto planuje pracować jako sprzedawca w osiedlowym kiosku, ten powinien jeszcze na etapie rozmów kwalifikacyjnych wyróżnić się dużą wiedzą, zarówno z dziedziny finansów, jak i szeroko pojętego handlu.

Spodobał Ci się omawiany tekst? Zatem odsyłam do www (http://www.foliograf.pl/) – tam odnajdziesz interesujące informacje, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

Gdy kandydatka bardzo dobrze wie, komu przysługuje ulga na kasę fiskalną (więcej na stronie) bądź potrafi ze szczegółami opisać proces reklamacji towarów i wymienić sytuacje, w jakich klient może starać się o wymianę konkretnego artykułu, to ma bez dwóch zdań o wiele większe szanse niż mniej doświadczona konkurentka. A w dzisiejszych czasach wykształcony ekspedient jest niczym skarb, ponieważ po części od jego umiejętności zależy wysokość zysków.