Z jakiego powodu dobrze jest inwestować w globalne certyfikaty

Sektor kosmetyków w naszym kraju wciąż zwiększa się. Mimo informacji o kryzysie, ów sektor gospodarki ma się dobrze. Może to nieco dziwić, bowiem akurat ten rodzaj towarów na ogół lokujemy jako ostatni na naszej zakupowej liście.

więcej na tej stronie
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Przyczyną tego jest głównie charakter tychże artykułów. Najczęściej tłumaczy się to pułapem rozwoju polskiej gospodarki. Od dwudziestu pięciu laty tworzy się w naszym państwie od nowa klasa średnia. Pewnym z przymiotów przynależności do owej grupy społecznej jest troska o swój image, przede wszystkim poprzez ćwiczenia cielesne (coraz popularniejszym jest bieganie). Następnym, subtelniejszym znakiem przynależenia do tej warstwy społeczeństwa może być stosowanie świetnej jakości towarów, również kosmetyków. Nie jest jednakże łatwym wyszukanie właściwego dla siebie kosmetyku. Nie musi on nawiasem mówiąc być jedynie renomowanej, obcej marki.

Miałbyś ochotę poczytać więcej na ten temat – zapewne przypadnie Ci do gustu bieżąca publikacja, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.

Coraz to więcej rodzimych produktów kosmetycznych może dzisiaj śmiało współzawodniczyć z zagranicznymi gigantami.

Żeby tak było producent powinien spełniać niezwykle rygorystyczne normy jakościowe, przykładowo standard ISO 22716 (polecana strona). To europejski standard spełniający regulacje Parlamentu Unii Europejskiej określające tak zwane „dobre praktyki” w produkcji kosmetyków. Normy – nasz serwis www – te obowiązują tak dostawców materiałów koniecznych do fabrykacji kosmetyków, producentów jak i ich dystrybutorów. Otrzymanie certyfikatu poprzedzone jest odpowiednim instruktażem jak też wieloetapowym paroletnim auditingiem przeprowadzanym poprzez uprawomocnioną jednostkę certyfikacyjną.

certyfikat
Autor: Claus Günther
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe testy obejmują wszystkie dziedziny działalności przedsiębiorstwa, począwszy od strategii fabrykacji, standardów jakości wyrobów i substancji oraz bezpieczeństwo tak postępowania produkcyjnego aż po finalny produkt, a także działania reklamowe oraz dystrybucyjne, skierowane na jak najlepszą obsługę klientów. Norma ISO 22716 jest jednym spośród wielu strategii na zapewnienie prawej rywalizacji przez standaryzacje postępowań oraz stosowanych surowców. Innym przykładem podobnej normy której spełnienie wpływa dodatnio na wyniki sprzedażowe jest znak CE, który stanowi gwarancję przyzwolenia do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, co umożliwia zdobycie nowych rynków. Bez dojścia do tych rynków rozwój przedsiębiorstwa byłby niemożliwy.