Z jakich przyczyn warto odwiedzić Wrocław?

Wrocław to jedno z najbardziej zasobnych miast Polski. Dzięki rosnącym tu biznesom, zagranicznym inwestorom oraz aktywnym studentom Wrocław zapewnia wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Jeżeli wybierasz się do Wrocławia na weekend lub wakacje dowiesz się, że będziesz bawił się doskonale. Możesz liczyć także o bazę noclegową, wpisując w wyszukiwarkę hasła: hotel Wrocław, hotele Wrocław, otrzymamy cały katalog dostępnych miejsc.

atrakcje we Wrocławiu
Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które preferują spacery i bardziej aktywny sposób spędzania czasu mogą odkryć wiele atrakcji, które trzeba wręcz zobaczyć we Wrocławiu. Do najbardziej popularnych zalicza się zwiedzanie Rynku Głównego, gdzie znajduje się także wiele klubów i restauracji. Szukając odpowiedniego lokalu warto także (warte przeczytania) pochodzić uliczkami przylegającymi do Rynku. Znajduje się ich tam ogromnie dużo, przeważnie ukrytych w starych kamienicach, ich wewnętrznych dziedzińcach oraz piwnicach. Wiele z nich otwartych jest dopiero wieczorem. Jeżeli spędzasz czas we Wrocławiu z dziećmi to z pewnością musisz odwiedzić Ogród Japoński, Ogród Botaniczny oraz ZOO. Bardzo popularne w szczególności podczas dobrej pogody są wycieczki statkiem turystycznym po Odrze. Zza burty można zobaczyć panoramę Wrocławia oraz miejsca, które z lądu są niewidoczne – warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Spacerowiczów mogą także zainteresować ukryte w całym mieście, słynne wrocławskie krasnale. Warto także wybrać się na spacer Promenadą, zobaczyć Most Grunwaldzki oraz zlokalizowane w jego okolicy fontanny. Wrocław to miejsce obfitujące w zabytki i ze względu na to jest porównywane z Krakowem. także (czytaj resztę pod adresem) jeśli pasjonuje Cię historia oraz odkrywanie kultury miasta w minionych wiekach na pewno znajdziesz tutaj bardzo dużo miejsc, które warto zobaczyć. Przede wszystkim należy zwiedzić Ostrów Tumski i Rynek Główny. Więcej na

Wrocław
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsca te są pełne zabytków, które możesz podziwiać w trakcie spaceru lub jeśli możesz poświęcić więcej czasu także zobaczyć od wewnątrzwnętrze. Wrocław zwany jest także miastem mostów, których jest tutaj najwięcej w kraju. Wiele z nich to zabytkowe konstrukcje, które można zobaczyć z lądu lub z pokładu statku wycieczkowego. Podążając śladami naszych przodków warto także zwiedzić Wzgórze Partyzantów wraz z Belwederem i pobliskim Parkiem Słowackiego przy Podwalu. Naukowy oblicze miasta wyznacza Leopoldina – zabytkowy główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego umieszczony przy ul. Grodzkiej. W okolicy znajduje się także Ossolineum z przepięknym skwerem na dziedzińcu.