Z jakich powodów opłaca się interesować się systemami lojalnościowymi?

Lojalność jest najważniejsza – w małżeństwie, przyjaźni, ale także w relacjach typowo konsumenckich. A więc jeżeli jako właściciele firmy będziemy umieli stworzyć więź ze swoimi klientami, pewnie to sprawi, iż będziemy zarabiali dużo większą kasę. Zresztą nie chodzi wyłącznie o kasę, generalnie warto zadbać o klientów, ponieważ ciężko bez nich funkcjonować. Klienci i pracownicy – chociaż w wielu przypadkach przedsiębiorcy tak jakby zapominają w ogóle o nich, deprecjonują ich ogromne znaczenie, to jednakże są oni najważniejsi.

trzymające się ręce
Źródło: flickr.com

Można śmiało powiedzieć, że ten przedsiębiorca, który umie docenić swoich klientów i pracowników, zapewne nie będzie skarżył się na beznadziejną wydajność, profity na gorszym poziomie, etc. Dobrze, iż są te działania, których wprowadzenie da po jakimś okresie czasu wiele dobrego. A więc najzwyczajniej w świecie w rachubę wchodzą szalenie efektywne programy lojalnościowe, które zasadniczo są ubóstwiane przez ludzi. Przykład – stacja benzynowa zlokalizowana w typowej polskiej mieścinie. Co zrobić, aby kierowcy chcieli właśnie u nas tankować?

No właśnie prawdziwym strzałem w dziesiątkę są systemy lojalnościowe. Zatem jeśli posiadacz samochodu będzie często u nas tankował, po jakimś okresie czasu dostanie darmowy olej, mycie czy sporą zniżkę. Możliwości jest dużo – najbardziej istotne jest to, aby nagrody były fajne, a jeszcze oprócz tego były w zupełności pewne. Czyli skoro kierowca tankuje u nas, nie powinniśmy go najzwyczajniej w świecie zrobić w balona.

Przykładowo zadowolony kierowca zgłasza się do nas po jakąś nagrodę, ale nagle się dowiaduje, że akcja jest już nieważna, choć fakty są takie, iż powinna w dalszym ciągu trwać. To pokazuje, iż nigdy nie można czegoś człowiekowi dać, obiecać, a potem odebrać. I tak zarabiamy spore pieniądze na kliencie, zatem gratisy należy wliczyć w koszty.

Frapuje Cię kwestia podnoszona w tym artykule? Poznaj oprócz tego również inne zbliżone materiały – zwyczajnie wejdź tutaj szkolenia zarządzanie produkcją.

Solidny system lojalnościowy jest w stanie dać niebywale wiele. Bo gdyby miało być inaczej, zapewne systemy lojalnościowe nie byłyby bardzo popularne w chociażby USA, a więc kolebce efektywnych działań mających związek z reklamą. Napisał