Z jakich powodów należy trochę zadbać o swój telefon zakładając na niego porządny pokrowiec lub etui.

Nowo sprzedawane telefony mają nieporysowane obudowy i ekrany, lecz niekiedy starczy kilka dni trzymania w kieszeni czy torebce, żeby po tym wyglądzie nie został nawet ślad.

Z tego też powodu jeżeli ktoś chce zachować na dłużej swoje urządzenie w odpowiedniej formie, a równocześnie dać mu większe bezpieczeństwo na wypadek jakiegoś uderzenia albo upadku, to powinien zainwestować w odpowiedni pokrowiec. Nawet te najtańsze, kosztujące kilkanaście złotych już chociaż trochę urządzenie ochronią, a niektóre odmiany dają znacznie większą skuteczność. Nie można też zapomnieć o funkcji ozdobnej, sporo pokrowców i etui jest naprawdę ładnie i estetycznie zrobionych. W sklepach wybór tych gadżetów jest naprawdę duży, więc każdy właściciel komórki bez żadnego problemu może odpowiedni huawei y3 etui znaleźć dla siebie.

obudowa huawei y5
Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo popularne są na przykład pokrowce wykonane z tworzywa sztucznego lub trochę droższego poliwęglanu, akurat ten materiał jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale przed takimi rzeczami chronią także etui silikonowe, zakłada się je na tył i boki komórki. Przez to że są elastyczne bardzo dobrze pochłaniają one energię, i niejeden telefon dzięki temu został uratowany od zniszczenia. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, że któryś z zewnętrznych elementów przypadkowo pęknie, to też dużego problemu z reguły nie będzie.

Do wielu wersji telefonów dokupić bowiem można obudowy i je po prostu wymienić. Co więcej, przy niektórych modelach zapasowa obudowa huawei y5 będzie się znajdowała w zestawie, jaki się kupuje.