Z czego jest znany Bełchatów?

W telewizji czasami możemy natrafić na pewien film reklamowy. Możemy zobaczyć na nim matkę, która wczesną porą, kiedy większa część miasteczka jeszcze spokojnie śpi – budzi swoje dziecko. Nie całkiem dobudzonego malucha po chwili możemy ujrzeć w trakcie szybkiego śniadania, a następnie z mamą, w samochodzie w czasie jazdy do… no właśnie dokąd? Do szkoły, tak wcześnie? Przekonujemy się po chwili, że spieszą na poranny trening gimnastyki artystycznej. I tak dzień za dniem, rok za rokiem sytuacja się powtarza.

Aż któregoś dnia w scenie finalnej nadchodzi moment, gdy wyrzeczenia, czasami łzy i poranne wstawanie odchodzą w niepamięć. Zawodniczka, już nie mała dziewczynka odbiera upragniony medal. Ta scena, łzy matki poruszają większość widzów.

restauracji
Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce także mamy bohaterów takich filmów. Paręnaście lat temu w miejscowości Ząb, pod Zakopanem mały Kamil Stoch pierwszy raz założył narty. Gdy jego przyjaciele spędzali czas na zabawach, on dawał z siebie wszystko na treningach. I na pewno, bywały momenty w jego życiu, gdy chciał dołączyć do kolegów, lecz dlatego, że nie zwątpił, że wierzył w to co robi dziś jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim.

Jeśli czytasz niniejszy tekst, to z pewnością jest on dla Ciebie bardzo absorbujący. Tutaj również jest notka spod linku, która zawiera równie ciekawe tematy.

A o Zębie dowiedział się cały świat. Nie jedynie dlatego, że to najwyżej położona miejscowość w naszym kraju, lecz dlatego, że jej mieszkańcami są mądrzy, wspierający swego syna państwo Stochowie. Od igrzysk w Soczi miejscowość stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów.

Podobnie, jak Bełchatów, z którego klubu siatkarskiego pochodzi Bartosz Kurek, niedawny mistrz Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Dzięki klubowi dowiedzieliśmy się, że Bełchatów, to nie jedynie kopalnia węgla brunatnego, ale także prężny klub Skra. To dzięki drużynie Bartosza siatkówka trafiła pod strzechy i zrobiła się tak chętnie oglądanym sportem. Polecamy więc w drodze do np. Warszawy spędzić chwile w tym uroczym mieście. A może skusimy się na obiad w mieście mistrzów? Restauracje w Bełchatowie oferują nam dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej i regionalnej. W razie gdy przewidzieliśmy dłuższy postój, oczywiście możemy spędzić noc w hotelu, albowiem komfortowe noclegi Bełchatów zapewnią nam spokojną noc.