Wypłata minimalna w 2015 roku kalendarzowym

W współczesnych nam czasach wszyscy gonimy za mamoną. Nie jest prosto żyć w czasach, kiedy istotniejsze jest mieć niż być. Jednak nie wszystkich stać na to, żeby zbyt dużo rzeczy kupować. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie było szczególnie optymistyczne. Osoby pracujące za minimalną stawkę krajową miesięcznie mają świadomość, że nie jest łatwo wiązać koniec z końcem. Ale lepsza jest jakakolwiek płaca niż żadna.

Jeśli pracodawca chce nas zatrudnić na zwykłą umowę dostaniemy skierowanie na badania – . Dopiero , gdy przejdziemy przez badania uzyskamy możliwość zatrudnienia w konkretnej firmie. Lekarz będzie musiał sprawdzić, czy nadajemy się do konkretnej pracy na konkretne stanowisko, czyli czy nasze zdrowie – adres tej strony – nie wykazuje przeciwwskazań. Jeśli okaże się, że nic nam nie dolega będziemy mogli zacząć pracę, a jeśli wyjdzie na to, że nasze zdrowie – www.hipokrates-olesnica.pl szwankuje, to po prostu będziemy musieli szukać pracy, na którą będzie pozwalało nasze zdrowie.

płaca minimalna
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Urlop wychowawczy

urlop wychowawczy
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kiedy pracujemy w jakiejś firmie, to posiadamy nie jedynie jakieś obowiązki, ale mamy też swoje prawa. Jednym z praw, które przysługują rodzicom są urlopy wychowawcze. Jeśli jeszcze z nich nie skorzystaliśmy, to dobrze dowiedzieć się, z czym wiąże się urlop wychowawczy zus – (kliknij tutaj). Kiedy podejmiemy decyzję, żeby wziąć urlop wychowawczy będziemy musieli wypełnić pewną ilość papierów i po prostu pójść na urlop. Składki do ZUS-u są odliczane od wypłaty, którą otrzymujemy w trakcie takiego urlopu należy też zwrócić uwagę, że minimalne wynagrodzenie 2015 nie należało do najwyższych.

Chociaż oczywiście wynagrodzenie nie będzie 100%. Mimo, to bardzo dużo osób bierze urlopy wychowawcze, bo wiadomo, że specyficzna sytuacja z dzieckiem zmusi nas do wzięcia urlopu. Bycie rodzicem to nie tylko przynoszenie pieniędzy do domu i opłacanie wszystkiego, tak by dziecku było jak najlepiej, to również czas, kiedy jest się z dzieckiem, gramy w gry z nimi, czy chwile, gdy tulimy dziecko, kiedy jest chore. Często jest tak, że urlop wychowawczy bierzemy właśnie z powodu choroby swojej pociechy. Możemy wziąć też urlop na żądanie, ale wtedy wszystko jest przeliczane w inny sposób. Tak, więc lepiej, kiedy jesteśmy rodzicami podowiadywać się, kiedy dokładnie możemy brać urlop wychowawczy i zastanowić się czy może powinniśmy go wykorzystać, czy raczej nie.