Atmosfera w pracy i jej wpływ na funkcjonowanie spółki

Nastały niesłychanie ciężkie czasy dla wszystkich właścicieli firm. Nieustannie należy się zmagać z powiększającą się konkurencją. Konsumenci robią się dużo bardziej wymagający. Na dodatek, przyszedł kryzys, który postraszył w takim samym stopniu inwestorów, jak i samych nabywców, którzy w popłochu zaczęli oszczędzać. Jeżeli dodać do tego niskie morale pracowników, to mamy prawdziwą katastrofę. Niestety, nie posiadamy żadnego wpływu na światową gospodarkę. Przyszłych klientów staramy się zwabić odpowiednimi reklamami. Tymczasem, atmosfera w firmie jest do naprawienia.

Continue reading “Atmosfera w pracy i jej wpływ na funkcjonowanie spółki” »

O czym powinien pamiętać idealny pracodawca

W swojej pracy czujesz się bezpieczny i dowartościowany. Nie narzekasz na zarobki, możesz liczyć na terminowo opłacany ZUS oraz dobrą opiekę medyczną. Szef wie, że pragniesz być także rodzicem, toteż bez problemu łączysz pracę z życiem rodzinnym. Niemożliwe?

Continue reading “O czym powinien pamiętać idealny pracodawca” »

Dlaczego trzeba regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i przełożeni pozostają zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: systematycznie odbywane kursy podnoszą umiejętności podwładnych, a ich motywacja w pracy znacząco rośnie, co rzecz jasna nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym są zatrudnieni. Powyższa zasada dotyczy zarówno pracowników umysłowych, jak i spawaczy pracujących w halach montażowych. Dokształca się zarówno kadra zarządzająca, jak i personel pomocniczy.

Continue reading “Dlaczego trzeba regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich” »

Firmy zajmujące się doradztwem personalnym – czy warto je wynajmować?

Wielu przedsiębiorców, zresztą niekoniecznie oni, zastanawiają się, co to payroll. Respons na to pytanie można skrócić do stwierdzenia, że powiązany jest z wynagrodzeniem. Trzeba jednak powiększyć tą regułkę, gdyż zawiera ona mnóstwo niezwykle ważnych składowych.

Continue reading “Firmy zajmujące się doradztwem personalnym – czy warto je wynajmować?” »

Powołanie spółki cywilnej

O tym jak bardzo potrzebne są firmy sprzątające, dane nam było przekonać się w ostatnich latach. Kto najczęściej korzysta z ich usług?
Często firmy wszelakich sektorów, które chcą powierzyć utrzymanie porządku wyspecjalizowanej firmie. Dzięki temu dbają o swój czas a także fundusze, a sami mogą przeznaczyć całą energię na kreatywną pracę.

Continue reading “Powołanie spółki cywilnej” »