Wymiana opon – dowiedz się, co ma zrobić każdy mechanik, do jakiego się zgłosisz?

Wymiana opon potrzebna jest nie tylko w razie złapania gumy. Warto to zrobić także wtedy, gdy nadchodzi zima, ponieważ opony zimowe gwarantują o wiele większe bezpieczeństwo, aniżeli opony letnie. Dzięki właściwemu ogumieniu sprawiają, że pojazd szybciej hamuje, co zwłaszcza ważne jest, gdy niespodziane coś albo ktoś wyskoczy na ulicę (a to przydarza się dość często).

opona
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nawet wymieniasz opony u fachowca, powinieneś wiedzieć, jakie są kolejne kroki, by nie być zupełnie zielonym w tej kwestii i dostrzec, gdy coś będzie nie tak. Pierwszym działaniem jest zdjęcie (więcej na temat) koła oraz opony z felgi. W tym momencie mechanik powinien skontrolować stan zaworów, ponieważ mogą potrzebować wymiany. Oczywiście zaworów nie musimy wymieniać razem z każdą wymianą opon, ale wymagane jest to chociaż raz na 2 lata.

Oprócz tego musimy mieć na uwadze czy wszystkie istotne elementy są starannie oczyszczone, zaś krawędź opony posmarowana środkiem zapewniającym jej uszczelnienie (więcej na ten temat: link). Wymieniane opony także muszą być czyste, gdyż wpływa to na ich wyważenie. Samo wyważanie ma także duże znaczenie, gdyż nie każda maszyna jest dokładna.

Jeżeli szukasz podobnych danych na omawiane zagadnienie, znajdziesz je na pewno po przejściu do wpisu (www.fotoporcelana.net/), więc nie wahaj się tylko kliknij tu.

Warto sprawdzić jej jakość, bowiem m.in. od wyważenia zależy żywotność opon, a zatem to, jak długi okres będziemy mogli na nich spokojnie jeździć. A bezpieczeństwo na trasie to podstawa, toteż nie możemy o tym zapominać. Wielu mechaników nie pamięta o zweryfikowaniu ciśnienia w oponach – także miejmy to na względzie, nim wyjedziemy z serwisu, w innym wypadku będziemy musieli to zrobić na stacji z paliwem, uzupełniając jego zapas. Na koniec należy dodać, że opony muszą być odpowiednio dokręcone, najlepiej kluczem dynamometrycznym, dzięki któremu zyskamy pewność, że koła się nie odkręcą, ale również, że sami bez problemu je odkręcimy.

Źródło artykułu – Auto+Garage

Dzięki opisanym informacjom zorientujesz się, kiedy serwis samochodowy naprawdę przykłada się do pracy, a kiedy nie – wówczas lepiej będzie wybrać usługi kolejnego mechanika. Jeżeli szybko wyłapiemy wszystkie zaniedbania, których dopuszcza się dotychczas odwiedzany serwis, zabezpieczymy się przed dodatkowymi wydatkami, które będą czekać nas, w przypadku, gdy wymiana opon nie zostanie wykonana tak, jak trzeba.