Czy opłacalne jest zostać zawodowym tłumaczem?

Odszukanie przez nas należytego miejsca pracy jest oczekiwaniem znaczącej części z nas. Fakt ten jest bowiem skorelowany z osiąganiem przez nas profitów finansowych, co jak najbardziej przekłada się na jakość naszego życia. Pieniądz jest bowiem czynnikiem, który w dużej mierze determinuje nasze wybory oraz potencjalne możliwości. W związku z takim stanem rzeczy wywiera to podobnie znaczący wpływ na szukanie przez nas sposobu na życie.

Continue reading “Czy opłacalne jest zostać zawodowym tłumaczem?” »

Księgowość w firmie – jakie rozwiązania cieszą się dziś dużą popularnością i z jakiego powodu?

Każda osoba, która prowadzi własną firmę, bez względu na jej wielkość, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma profesjonalne prowadzenie księgowości. Takimi pracami zajmują się wyspecjalizowane osoby, które posiadają wymagane wykształcenie. Duże firmy bardzo często posiadają wydzielone działy księgowe, które realizują wszystkie konieczne rozliczenia, natomiast w małych firmach zatrudnia się zazwyczaj jednego bądź dwóch księgowych, którzy wykonują całość prac.

Continue reading “Księgowość w firmie – jakie rozwiązania cieszą się dziś dużą popularnością i z jakiego powodu?” »

Usługi szacunkowe

Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny szacowania ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, szczególnie długoterminowych tudzież obarczonych ryzykiem. Z reguły profesja aktuariusza wiąże się z branżą ubezpieczeń, reasekuracji oraz planów emerytalnych. W Polsce, by być wpisanym do rejestru aktuariuszy, trzeba mieć (prócz złożenia z pozytywnym wynikiem egzaminów aktuarialnych przy Komisji Nadzoru Finansowego): wykształcenie wyższe, poświadczenie o niekaralności co do przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów oraz obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) i udokumentowany 1-roczny staż pod opieką aktuariusza.

Continue reading “Usługi szacunkowe” »

Jakim sposobem poprawnie przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna często jest niesłychanie stresującym cyklem rekrutacji. To normalne, że każdy z nas chce wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, aczkolwiek nierzadko popełniamy wiele błędów, które powodują, że wypadamy niekorzystnie.

Continue reading “Jakim sposobem poprawnie przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej?” »