Wybór dostawcy sieci

Większa część osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do sieci. Praca, zabawa, kontakt z ludźmi… Z tej przyczyny, jeżeli mamy zamiar podłączyć się do internetu, chcemy by działał możliwie szybko i niezawodnie. Co brać pod uwagę przy wyborze dostawcy internetu? Jak wyłonić tę jedyną ofertę spośród morza innych?

Internet
Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw dostosujmy odpowiednią prędkość łącza do swoich wymagań. Przeglądając więc oferty operatorów, trzeba rozważyć do jakich celów będzie nam służył internet. Ponieważ jeśli do np. przeglądania stron w sieci – wystarczająco dobrze spisze się to wolniejsze, ale gdy jesteśmy fanami kina i liczymy na ściąganie filmów – zdecydowanie przyda się nam szybsze nie musimy się długo zastanawiać i porównywać oferty, najlepiej jest złożyć wizytę sąsiadom i dowiedzieć się od jakiego dostawcy posiadają sieć. W warunkach domowych nie potrzeba nam tak naprawdę ani stałego ani publicznego adresu IP. Do większości zastosowań w stylu Skype, gadu-gadu czy przeglądania stron (zobacz pozycjonowanie stron Artefakt) www, sugerowane łącza są wystarczające.

Kolejna wskazówka: sprawdźmy czy łącze posiada limit. Dostawcy internetu oferują łącza bez limitów albo na tyle duże, że bezproblemowo będzie można surfować po internecie, ale kłopot może pojawić się w chwili ściągania filmów. Zwykle niełatwo określić, w jakich celach będziemy wykorzystywać internet w przyszłości, z tego powodu wskazane jest wybierać łącza bez limitów. Pomyślmy nad pakietem – .

Internet, kabel
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Coraz więcej dostawców internetu oferuje opcje pakietowe, czyli internet z telefonem i telewizją . Warto korzystać z takich promocji, albowiem wtedy którąś z usług dostajemy za darmo lub w bardzo okazyjnej cenie.

I nie bójmy się małych operatorów. Mały absolutnie nie oznacza gorszy. Wręcz przeciwnie, u lokalnych operatorów konsumentów jest mniej, więc każdy jest traktowany indywidualnie. Dostawcy internetu gwarantują co ważne, bardziej atrakcyjne ceny, niż dostawcy, którzy nie operują w danym rejonie. Gdy mieszkamy w bloku, dobrze jest skorzystać z domowego internetu, który gwarantuje spółdzielnia mieszkaniowa – ceny będą wtedy jeszcze bardziej korzystne. Można więc liczyć na ofertę dopasowaną do własnych potrzeb i przygotowaną dla konkretnego abonenta.