Wybieramy salę weselną, to znaczy na co koniecznie powinno się zwrócić uwagę rezerwując salę

Przygotowania do ślubu i wesela wymagają poświęcenia ogromnej ilości czasu, a zarazem pieniędzy. Wiele przyszłych Par Młodych zajmuje się planowaniem ślubu i wesela z dużym wyprzedzeniem, bowiem takich rzeczy, jak na przykład odkrycie fotografa ślubnego, wynajęcie cateringu czy też rezerwacja sali weselnej na pewno nie można zostawić na ostatnią chwilę.

kliknij tutaj
Autor: J. Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Jest bardzo wiele miejsc, w jakich wolno urządzić przyjęcie weselne – hotele, domy weselne, oraz nawet zwykłe sale, na przykład szkolne. Mnóstwo ludzi organizuje także wesele na świeżym powietrzu, choć powinno się przyznać, że w naszym klimacie jest to opcja dość ryzykowna. Wynajmując miejsce na wesele musisz zastanowić się nad tym jaki obiekt będzie dla Ciebie stosowny. To normalne, że planując wesele na 150 ludzi wypożyczysz inną salę, niż w przypadku kiedy zamierzacie urządzić wyłącznie obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół. Wskutek tego sala weselna powinna być uzależniona od rodzaju przyjęcia weselnego, i także liczby gości.

Wynajmując salę weselną należy również zwrócić uwagę na jej lokalizację – dobrze wybrać taką, do której goście nie będą mieli problemów z dojazdem, przykładowo w sytuacji, w jakiej nie mają oni prywatnego środka transportu. Zwróć uwagę również na takie rzeczy, jak na przykład wygląd i układ sali, ewentualność rozstawienia stołów, zaaranżowanie miejsca do tańczenia i tak dalej. Niektóre sale weselne dostępne na rynku posiadają kuchnie i ponadplanowe zaplecze, inne nie, wobec tego warto uwzględnić także tą sprawę. Jeśli posiłki mają być wyrabiane na bieżąco to bezspornie konieczne będzie wynajęcie sali z kuchnią, jeżeli zamawiasz catering niewątpliwie starczy niewielkie zaplecze kuchenne.

To zaledwie kilka rzeczy, które należy uwzględnić w toku szukania sali weselnej. Niemniej jest ich jednak jeszcze dosyć dużo. Aby o niczym nie zapomnieć i wynająć idealną salę, w której Twoje przyjęcie weselne będzie przebiegać doskonale pożądane byłoby spisać sobie te wszystkie rzeczy na kartce – dzięki temu z pewnością nie zapomnisz o żadnej znaczącej kwestii.