Routery bezprzewodowe

Zwiększająca się ilość mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej pojawia się konieczność zamontowania w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, podłącza się do nich zewnętrzne łącze internetowe i po skonfigurowaniu można korzystać z większej liczby sprzętów.

Zakupy online
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużą zaletą takich routerów jest możliwość użytkowania bezprzewodowej sieci, sprzęty nie muszą fizycznie być podłączone za pomocą kabla, ale łączą się w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest ogromna ilość najróżniejszych routerów, różniących się parametrami i dodatkowymi funkcjami.

Niektóre z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) posiada dodatkowo serwer pamięci masowej, który umożliwia przechowywanie danych z podłączonych do routera urządzeń. Model ten jest wyposażony w 3 anteny, zapewniające mocny i stabilny sygnał, dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w większych biurach czy domach. Jest prosty w konfiguracji, rzecz jasna obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły bezpieczeństwa i posiada port USB.

Do podobnych zastosowań wykorzystuje się Router Tp-Link TD-W8960N. Ten model jest zgodny z protokołem ADSL2+ i zapewnia najwyższy poziom szyfrowania w mieszkaniu lub małej firmie. Łatwa konfiguracja pozwala na szybkie utworzenie bezprzewodowych sieci, a funkcja rozdzielania plików przyda się, gdy z sieci korzystać będzie kilku użytkowników.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło (https://www.nyloncoffee.pl/projektowanie-logo) każdemu fanowi takiego tematu. One niewątpliwie również są godne zainteresowania.

Ten egzemplarz routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inny sprzęt z tej rodziny, czyli router TL-MR3420. Oprócz standardowych funkcjonalności Tp-link umożliwia użytkowanie sieci 4G, starczy do niego podłączyć odpowiedni modem i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama instalacja jest intuicyjna i prosta. W kwestii mobilności bardzo ciekawe możliwości przedstawia . On także obsługuje współdzielenie mobilnego internetu 3G, ale dodatkowo projektanci wyposażyli go w akumulator. Dzięki temu router można w dowolnej chwili odłączyć z sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego funkcji w dowolnym miejscu.