Wybieramy odpowiednie bramy ogrodzeniowe

Nasz kraj to nie USA, nie da się pozostawić podwórka bez należytego zabezpieczenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się grodzimy. Nawet jeśli doszukiwać się w tym pewnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu preferujemy bycie u siebie, mamy również znaczne poczucie prywatności i własności. Aktualnie dodatkowo posiadamy znaczny wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnych możliwości, jak ogrodzić naszą własność. Najczęściej decydujemy się jednak na siatkę albo panele ogrodzeniowe. Co lepiej wybrać?

Powinniśmy wspomnieć na samym początku, iż panele, jak i siatka to tego typu rodzaje ogrodzeń, które jesteśmy w stanie zamontować bezproblemowo i dość szybko. Dodatkowo, są one zdecydowanie w bardziej przystępnej cenie niż panelowe ogrodzenia Anotis lub kute. Stąd także taka popularność tego rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyny plus. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, jednocześnie w sposobie montażu i wytrzymałości.
Ogrodzenia
Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Skoro mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najbardziej znane rodzaje to ogrodzenia (więcej Anotis z Wrocławia) plecione, zrobione z drutów. Siatkę takiego rodzaju można kupić w rolkach, co jednakowoż staje się jej wadą. Tak zwinięta siatka po rozwinięciu może się odkształcać, zaś montaż plecionki to wiele pracy. Do montażu potrzebne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, tak więc zakup tego to kolejny koszt. Montaż to przede wszystkim naciągnięcie drutów naciągowych na górze i na dole ogrodzenia systemowe. Do montażu musimy mieć kogoś do pomocy.

Lepszym rozwiązaniem jest zakup paneli ogrodzeniowych. To uniwersalne rozwiązanie, sprawdza się jednocześnie w przypadku prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych czy przemysłowych. Panele to zwykle druty stalowe, które mają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Takie ogrodzenie panelowe warszawa – www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/ogrodzenia-panelowe/ – posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich liczba jest zależna od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to wielka zaleta, ponieważ są bardziej trwałe niż w przypadku zwykłej siatki.
Autor

jeden, jak i drugi rodzaj przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, koszt oraz solidność, niemniej wydaje się, iż zakup paneli ogrodzeniowych będzie nieznacznie lepszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej pozytywów, jest również bardziej wytrzymałe i mniej podatne na odkształcenia, co gwarantuje większą solidność i jakość na lata. A to przecież zdecydowanie najważniejsze wartości, jeśli mowa o takich rozwiązaniach. Musimy o tym pamiętać i kupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, lecz na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję i mniej niepotrzebnych zmartwień.