Wszystko, co z bazami danych powiązane jest

Zdajemy sobie sprawę, że gdy chce się zdobyć nową wiedzę, to trzeba poznawać nowe rzeczy. Identycznie jest w chwili, kiedy mamy ochotę sprawdzić jakieś prawidłowości przy większym zbiorze danych. Nie jest łatwo wyciągać wnioski, kiedy mamy bardzo dużo danych. Ale big data to nie kłopot, kiedy będziemy mieli obok siebie ludzi znających się na łączeniu i analizowaniu danych. Przez dobry zespół ludzi da się bez większych problemów doprowadzić do tego, że dostępne dane będą niewyczerpanym wręcz źródłem wiedzy.

Z tego powodu jeśli naprawdę mamy mnóstwo danych to najlepiej by wzięli się za pracę nad nimi profesjonaliści, czyli osoby, które faktycznie wiedzą o co chodzi. To doprowadzi do tego, że po określonym czasie zaczniemy korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która powstała na podstawie zbiorowości danych – zobacz Datarino.

Co można robić z danymi?

analityka danych
Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli już mamy zbiór pewnych danych powinniśmy zabrać się za ich analizowanie. Nie można ogarnąć tego bez planu, bo trzeba wiedzieć, co chcemy robić i po, co się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiedzialni są analitycy. Ogólnie ich analityka danych jest powiązana ze zdobyciem danych, jeżeli nie otrzymali już zbioru jakiś informacji. Następny krok polega na ich analizie oraz wykorzystaniu albo opracowaniu do profesjonalnego wykorzystania. W związku z tym, że jesteśmy bombardowani bardzo dużą ilością danych najczęściej już sami nie mamy pojęcia, w co wierzyć i nie do końca wiemy na podstawie, których danych wysnuć wnioski.

przechowywanie danych
Źródło: flickr.com

Jednak my przeciętni Kowalscy nie mamy obowiązku się, aż tak szczegółowo zajmować. Najważniejsze, by byli w stanie to ogarnąć analitycy danych. To daje możliwość na zrobienie porządku w różnorodnych danych pod konkretnym kątem, a co się z tym wiąże mogą też odrzucić dane, które nie pasują do konkretnej zbiorowości.

Zobacz poza tym te niebanalne wskazówki z witryny (http://www.robak.konin.pl/oferta/sortowniki/pneumatyczne/fin-korek), które znajdziesz pod tym odsyłaczem – one też przedstawiają niniejsze zagadnienie.

Właściwa selekcja danych jest bardzo ważnym elementem zawodu analityka. Cała praca (zobacz czas pracy 2016) to również sensowna integracja danych. Do tego potrzebne są właściwe technologie informatyczne. Umożliwiają one na zgromadzenie faktycznie sporej ilości informacji w jedynym miejscu. Często integrowane są dane z różnych firm.

Powiązane artykuły: