Wsparcie dla rolników – jakich kredytów mogą się spodziewać?

Unia jest dużą szansą dla rolników. Przede wszystkim wspiera ich w otrzymaniu dotacji, bez którego nieraz nie daliby sobie rady. Jakie kredyty na nich czekają oraz co należy zrobić, by je uzyskać?

Dotacja z Unii
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od kredytów na start. Przeznaczone są dla młodych rolników, którzy planują utworzyć własne gospodarstwo. Dzięki specjalnemu programowi nie będą zmuszeni martwić się brakiem funduszy, gdyż nie da się zaprzeczyć, że zakup ziemi bądź koniecznych do prac (zobacz piramida potrzeb) maszyn jest wyjątkowo kosztowny. Cena za jedną maszynę może przekraczać nawet sto tysięcy, a to kwota właściwie nieprawdopodobna do uzbierania przez młodego człowieka.

A sto tysięcy to dopiero początek, zatem taki kredyt jest wielką możliwością na wykonanie swoich planów oraz osiągnięcia sukcesów na tym trudnym, ale nieprzerwanie przyciągającym wielu ludzi polu. Unia oferuje także kredyty dla doświadczonych rolników, jacy już od jakiegoś czasu prowadzą własne gospodarstwo oraz potrzebują pieniędzy na przykład na zakup nowego ciągnika, zrobienie dodatkowej linii produkcyjnej lub postawienie budynków wymaganych do zmagazynowania zebranych plonów. Unia wielokrotnie stawia precyzyjnie określone wymogi, np. kupowane maszyny nie mogą być więcej aniżeli 5-letnie czy pochodzić od właściciela, który także nabył je ze środków unijnych.

Gotówka
Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Niniejsze wymogi nie są ciężkie do zrealizowania, lecz trzeba o nich pamiętać. Czas kredytowania w przypadku unijnych propozycji na ogół jest długi oraz wynosi nawet paręnaście lat. Spłatę można rozłożyć na dogodne raty, by zbytnio nie przeciążać budżetu. Czasami konieczne jest wpłacenie wkładu własnego. Co ważne, z propozycji mogą korzystać nie tylko rolnicy funkcjonujący na większą skalę, na przykład w przemyśle przetwórczym, ale również rolnicy indywidualni.

Poczytaj więcej na ten temat pokrewnego postu – są na tamtej stronie umieszczone niezwykle pożyteczne wiadomości, które na pewno docenisz w praktyce.

Aby rozpocząć zabiegania o kredyt, należy złożyć właściwy wniosek w ściśle ustalonym terminie.

Co jakiś czas bowiem zaczynane są określone programy, na przykład tak jak wspomniano wcześniej, na start dla młodych rolników. Dobrze jest dowiedzieć się o nowe inwestycje, by nie przegapić ich, jeżeli mamy plan z nich skorzystać. Powinno się korzystać ze wsparcia dla rolników, by móc realizować swoje zamierzania oraz skutecznie działać. Efekty nie zawsze przychodzą od razu, ale na pewno z czasem zauważymy rezultaty dofinansowania oraz osiągniemy cele, które sobie postawiliśmy.