Wpływ zaawansowanych technik w marketingu – zobacz, co jest teraz na topie

Używamy netu do bardzo wielu celów. Najpopularniejsze jest prawdopodobnie korzystanie ze społecznościowych portali, co wiąże się głównie z zabawą ale również wyszukuje się danych.

W internecie realizuje się także badania marketingowe przykłady to „wyskakujące” okna z ankietami, w których jesteśmy proszeni o wyrażenie sądu o konkretnym artykule bądź usłudze. Portale społecznościowe służą również do komunikowania się na przykład w sprawach publicznych. Nadają się świetnie do publikowania krótkich haseł mających nas przekonać do dowolnych poglądów. Takie wykorzystywanie portali jakąś część z nas motywuje do znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak usunąć konto na Twitterze . Plusem takiego kanału komunikacyjnego jest jego popularność. W nieskomplikowany oraz stosunkowo tani sposób można dojść do tysięcy odbiorców z informacją. Wspomniane portale wykorzystują także programy afiliacyjne wyszukujące nowych kanałów dystrybucyjnych . Programy afiliacyjne są to po prostu rabaty oferowane nabywcom pod pewnymi warunkami, na przykład za udostępnienie jakiejś reklamy na swoim profilu można dostać kod na sprawunki rabatowe w sklepie online.
internet
Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

programy afiliacyjne mogą mieć także postać kart podarunkowych za sprawunek we wskazanej wysokości. Takową kartę można wykorzystać bezterminowo albo przez określony czas. Podstawową korzyścią dla przedsiębiorstwa uczestniczącego w programie jest zdobycie lojalnego klienta, a jest to bardzo cenna zdobycz z punktu spojrzenia marketingu oraz ekonomicznych celów firmy. Zadowolony klient bowiem najprawdopodobniej przyprowadzi z sobą swych znajomych lub poleci ten właśnie sklep lub artykuł, co może dać przedsiębiorstwu przewagę konkurencyjną. W sytuacji globalizacji gospodarki kwestia nie do przecenienia.

Naturalnie to czy programy afiliacyjne odniosą zamierzony skutek, zależy od inwencji ich twórców. Należy być zawsze zdecydowanym na zmiany podejść, bowiem w dzisiejszej ekonomii zależnej od nowoczesnych technologii zmiany zachodzą w błyskawicznym tempie. Niejednokrotnie chwyty marketingowe działające parę lat wcześniej dzisiaj nie są już tak efektywne. Bywa też tak, iż poniektóre kanały dystrybucji przestają być efektywne.