Właściwe żywienie psa

Dobre odżywianie jest istotne nie tylko dla ludzi, lecz również dla naszych ulubieńców. Podobnie jak ludzie, psy też mają własne ulubione smaki, które w wyższym stopniu preferują od pozostałych. Kluczowymi elementami pożywnymi są białka, węglowodany, tłuszcze, także mikroelementy i witaminy.

pies, karma
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy psiaczek jest poszczególnym przypadkiem i prawidłową dietę możemy dostosować na bazie obserwacji. Znaczenie ma tutaj nie tylko jego waga, wiek, czy rasa, lecz także predyspozycje do alergii i nietolerancji niektórych komponentów. Innej karmy potrzebuje spory, dojrzały piesek, a innej psiątko. Dla maluchów zbilansowaną dietą będzie karma brit junior. Taką karmę cechuje przede wszystkim podwyższona treść mięsa. Jej wyjątkowa formuła obejmuje umyślnie dobrane zioła, oraz owoce, których obecność reguluje przymioty karmy.

Psiaczki ras dużych, to szczenięta, które błyskawicznie rosną. By się należycie rozwijać, mieć właściwie rozwinięte mięśnie i zdrowy układ kostny, potrzebują w karmie białka bardzo wysokiej jakości. Te przymioty ma właśnie karma brit junior. Optymalna liczba antyoksydantów znajdujących się w takiej suchej karmie dla szczeniąt dba o stan zdrowia komórek i ochrania pieska przed przedwczesnym starzeniem się.

Dojrzały pies winien konsumować raz, lub dwa razy na dzień. Są sytuacje gdy karmienie zachodzi inaczej, ale o tym przesądza weterynarz. Właściciele piesków nieraz popełniają omyłki żywieniowe. Marnie zbilansowana dieta (dodatkowe informacje) jest w stanie poprowadzić do otyłości, niedoborów elementów mineralnych i rozrostu różnych schorzeń.

Szukasz następnych postów na ten intrygujący temat? Namawiamy więc do przeglądnięcia nowej witryny. Jak to uczynić? Wejdź na hiperłącze do wpisu (http://infinitex.pl/remont-piecow-przemyslowych/).

Ażeby temu zapobiec, wystarczy że karma Bosch będzie kluczowym posiłkiem dla naszego pupila. Więcej informacji można przeczytać na stronie – .

Piesek
Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba ostrożnie podchodzić do różnych suplementów diet, bowiem czasami zdołają wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Dobrze skomponowana i dobrana dieta musi zaspokoić wszystkie potrzeby czworonoga, bez używania medykamentów. Należy mieć na uwadze, że dieta ma wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne psa, ale także na jego nastrój i postępowanie. Karma Bosch jest w taki sposób dobrana, ażeby zadowolić zapotrzebowanie pieska we wszelkie niezbędne składniki.