Właściwa motywacja osób zatrudnionych jest kluczem do sukcesów

Jeżeli myślimy o tym, w jaki sposób doprowadzić do tego żeby nasi pracownicy działali we właściwy sposób należy pamiętać, że jest mnóstwo ciekawych możliwości. Ważne to je widzieć i wykorzystać je. Część firm woli podążać starymi, utartymi ścieżkami, ale tego rodzaju podejście prowadzi do tego, że nasza firma pozostanie w tyle.

spotkanie z szefem
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem można do działań naszej firmy zacząć wprowadzać na przykład gry menadżerskie – jak wykorzystać gry menedżerskie.w ofercie oznakowanie poziome hal produkcyjnych oznakowanie poziome hal produkcyjnychJest to metoda na zmotywowanie menadżerów do sprawniejszej pracy z zespołem, do uczenia ich odpowiedniego planowania ogarniania problemów oraz do pokazania wszystkim, że zgrana grupa może ogarnąć o wiele więcej. Istnieje mnóstwo firm, które prowadzą różnego rodzaju szkolenia dla handlowców w tym też dla menadżerów. Powinniśmy wyszukać odpowiednią firmę szkoleniową i po prostu porozmawiać z nimi. Taka firma będzie umiała podpowiedzieć, jaki rodzaj szkolenia będzie najsensowniejszy, czy gry menadżerskie są konieczne w naszym przedsiębiorstwie, czy lepiej położyć w szkoleniu nacisk na inne aspekty. Co sprawi, że nasza organizacja będzie się ciągle rozwijać, zamiast bezcelowo przebierać nogami w tym samym miejscu – szkolenia dla handlowców powinno wiele zmienić.

Praca zespołowa
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Kreatywność nadal jest w cenie
W każdej firmie zdarzają się problemy. Nie zawsze łatwo z nich wybrnąć, nie wspominając nawet o tym, by określić, kto konkretnie jest za owe kłopoty poniesie odpowiedzialność. Najważniejsze jest jednak, sprawne i sensowne po pierwsze ogarnięcie problemu. A najlepsze jest twórcze rozwiązywanie problemów, które dla dużego grona osób wydaje się czarną magią – . Czemu? Bo kiedy pojawia się problem ludzie po prostu chcą go jak najszybciej ogarnąć zamiast pomyśleć na spokojnie o różnych opcjach włączając do tego nie jedynie logikę, ale i kreatywność. Kreatywne rozwiązywanie problemów prowadzi do tego, że problem zniknie i co najważniejsze firma dodatkowo na rozwiązaniu problemu zyska. Warto, więc zacząć troszczyć się o to żeby w firmie istniał zespół ludzi, którzy są w stanie w twórczy sposób rozwiązać problem i to bez względu na to, czy chodzi o kłopoty z kontrahentami czy o problemy pomiędzy pracownikami w przedsiębiorstwie.