Przedsiębiorcy powinni orientować się w aktualnych przepisach, by mieć świadomość, co robić z pożytkiem dla swojego biznesu

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej łączy się z koniecznością dobrego rozeznania w obowiązujących przepisach prawnych i podatkowych. W większości przypadków podobnymi kwestiami w przedsiębiorstwach trudnią się działy księgowe, niemniej przedsiębiorca też musi poznać te przepisy, by mieć świadomość, jak kierować własną działalnością, żeby okazywało się to jak najbardziej opłacalne dla firmy. Szczególne znaczenie wykazują przepisy prawa podatkowego, których trzeba przestrzegać bardzo skrupulatnie. Niektórzy przedsiębiorcy nie są świadomi, z jakich alternatyw mogą korzystać.

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Modernizujesz firmę? Trzeba to ująć w księgach!

Decydując się na przeprowadzenie prac modernizacyjnych w centrali zakładu, należy zapamiętać, że poniesione koszty powinno się uwzględnić w prowadzonych księgach rachunkowych.

Czy nie jesteś w stanie się oderwać od tego wpisu? To dla nas bardzo dobra wiadomość – w takim razie kontynuuj oglądanie na kolejnej stronie.

Właściwe ujęcie przeprowadzanych prac posiada wielkie znaczenie dla aspektów podatkowych, przez co należy wskazać, czy zachodzi zwykły remont czy ulepszenie środka trwałego. O drugim wspomnianym przypadku mawia się, kiedy przeprowadzana modernizacja ma znaczny zasięg oraz skutkuje zwiększeniem wartości użytkowej środka (czy da się przeprowadzić ulepszenie środka trwałego). O ulepszeniu środka trwałego mawiamy na przykład, jeśli zakład jest przebudowany albo zostaje kupiona nowa maszyna zwiększająca wydajność pracy.

Możesz odliczyć składki zusowskie

Przedsiębiorcy muszą pamiętać również, że jest możliwość, żeby wykonać odliczenie składek zus. Należy wspomnieć, że podobne udogodnienia ściśle regulują przepisy, zatem warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, komu przysługuje taka opcja.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/wladza-rodzicielska-warszawa.html), która także ma niezwykle ciekawe dane na przedstawiany tutaj temat.

W przypadku odliczenia składek dla ZUS pod uwagę brane są składki zapłacone w roku podatkowym bezpośrednio na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe podatnika, jak także jego współpracowników. Odliczeniu podlegają także składki potrącane przez płatnika ze środków podatnika od przychodu, który podlega opodatkowaniu (jak zaksięgować odliczenie składek zus).

podatek - tax
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Przejdź na podatek kwartalny

Nie każdy przedsiębiorca jest doinformowany, że ma szansę opłacać podatek dochodowy kwartalnie. O takiej możliwości mawia się w przypadku zakładów wykazujących status małego podatnika, jak również firm rozpoczynających swą działalność (jak księgować podatek dochodowy kwartalnie). W wypadku wyrażenia chęci przejścia na wspomniany rodzaj rozliczenia, należy do 20 lutego złożyć stosowną dokumentację.