wirtualna asystentka – czy mają jakieś zalety? Czy to pomysł dla leniwych?

Czym jest wirtualny asystent? Co czyni? Kiedy pracuje? Czy można w zasadzie mieć biuro bez biura? Na dodatek taki, który działa dobrze również niezwykle wydajnie. Okazuje się, że się da a dla niektórych wirtualna asystentka jest czymś niezastąpionym. Oprócz tego, bardzo wiele polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw korzysta z usług wirtualnego biura i dostrzega w tym znakomitą formę działania sekretariatu.

Stanowi to idealny środek na funkcjonowanie biura na największym szczeblu, a przy tym oszczędne i elastyczne. Nie można bowiem ukryć, że oszczędza się ogromne kwoty na sekretarkę miejscową i całe prowadzenie biura. W znacznej skali z wirtualnego asystenta korzystają nowatorskie,nowe firmy. Takie kierowanie sekretariatem jest na pewno sporą oszczędnością dla firm, którym zależy na eliminowaniu kosztów własnych.

Wirtualne biuro to także inna przedsiębiorczość. Można wyeliminować wydatki związane z wynajmowaniem lokalu, wyposażeniem, utrzymaniem jego pomieszczenia oraz ogólnej strony informatycznej.

Sekretarka
Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Takie prowadzenie przedsiębiorstwa ma niezwykle wiele korzyści, to między innymi obniżenie wszystkich wydatków działania przedsiębiorstwa, oszczędzenie na czasie oraz praca w wygodnych warunkach. Poza tym jest to niezwykle oryginalne rozwiązanie, które zapewni specjalną obsługę klienta.

Wirtualny asystent wykonuje zwykle pracę około 3 ludzi. para się sprawami administracyjnymi, uaktualnia portal internetowy, zajmuje się portalami społecznościowymi, wysyła korespondencję, koordynuje i rozporządza spotkaniami w interesach.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu? To oczywiście pokrewna problematyka, zatem na pewno sugerowane materiały też są godne sprawdzenia.

Z taką osobą zwykle łączy się telefonicznie lub mailem. Działa ona zdalnie, siedząc w domu albo domowym biurze, w którym zajmuje się kilkoma klientami. Autor:

Płaci przelewy, szykuje umowy albo bazy danych. Zakres działalności wirtualnego asystenta jest niezwykle duży, dlatego teraz są coraz częściej wynajmowani przez różnych biznesmenów. Zazwyczaj wyłącznie do robienia poszczególnego zlecenia,jednak zdarzają się także tacy, którzy wykonują całą pracę biurową i przejmują księgowość.

Masz ochotę zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem pozycjonowanie stron znajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Obszar pracy jest zależny od zleceniodawcy.