Wiesz co kryje się pod pojęciem interim management? Interim management, to innowacyjne rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa ilość firm i menadżerów.

Może miałeś już do czynienia z tym terminem, jednak nie do końca wiesz, co pod nim się kryje. Jeżeli jednak zajmujesz się problemami powiązanymi z zarządzaniem firmą, to ten artykuł na pewno będzie dla Ciebie inspiracją. Próbując w jak najprostszy sposób wytłumaczy, czym jest interim management, można powiedzieć, że jest to korporacja pośrednicząca między managerami, a innymi firmami.

szczegóły
Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
Te firmy zlecają bowiem wykonanie określonych projektów interim management, która zatrudnia grupę interim managerów. To oni zajmują się realizacją zleconych projektów i zadań w sposób bezpośredni. Z pewnością jest to duże uproszczenie, zarówno dla firm, jak i dla samych managerów. Obu stronom zapewnia bowiem płynność działania. W przypadku firm oznacza to także obniżenie kosztów usług managerskich, a także redukcję czasu , kiedy trzeba czekać na wykonanie zleconego projektu.

Dobrze zaznaczyć, że z interim management ściśle wiąże się też doradztwo personalne. Korporacja robi bowiem wszystko jak najlepiej wybierać pracujących dla niej interim managerów do każdego z projektów.

Nie ociągaj się – jeśli podoba Ci się ten wpis, to do sprawdzenia mamy także zbliżone treści na stronie, która znajduje się pod wskazanym linkiem.

Można zatem powiedzieć, że doradztwo personalne należy do naturalnych zadań interim management (więcej informacji). Właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi jest bowiem kluczem do sukcesu takiej korporacji. Jest to także jeden z wiodących powodów, dla których właściciele firm (R2księga najlepsze rozwiązanie dedykowane dla firm) wybierają usługi interim managerów. Otrzymują bowiem dzięki temu pewność, że restrukturyzacją, oceną ryzyka finansowego czy optymalizacją kosztów w ich przedsiębiorstwie zajmie się osoba, wyszkolona w danej dziedzinie.

biznesmeni witają się w firmie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Wspólna praca wielu interim managerów w w ramach jednej korporacji stwarza bowiem także większe możliwości w zakresie doskonalenia się pracowników. Wobec tego interim management może zagwarantować firmom, zarówno odpowiednio wysoką jakość pracy, jak i wykonanychprojektów. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał tego nowoczesnego rozwiązania, coraz częściej organizowane są różnego rodzaju konferencje i szkolenia dla firm, managerów, a także tych, którzy chcą zająć się prowadzeniem takiego przedsięwzięcia.