Wiele osób tego nie pojmuje lub boi się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie ma się czego bać

Psychoterapeuta to lekarz, ale trochę odmienny niż większość, z którymi mamy styczność. To lekarz duszy. prawdopodobnie umawiamy się na wizytę do niego z objawami cielesnymi, które już wcześniej zdiagnozowano jako nie wzbudzające zastrzeżeń i nie jesteśmy pewni, dlaczego kręci nam się w głowie, dokuczają nam nudności, boli nas głowa. Jeśli to nie są objawy spowodowane przez określoną chorobę to z reguły znaczy to, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching
Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W podobnej sytuacji tylko psychoterapeuta jest w stanie odnaleźć źródła tego psychicznego bólu, który zalewa ciało i nie pozwala normalnie działać.Kiedyś mówienie o tym, że wybieramy się do psychiatry było szczytem odwagi. Kiedyś, bo dzisiaj częściej od psychiatry używa się bardziej oswojonego określenia – psychoterapeuta. Psychiatra – sprawdź tutaj – nieodmiennie wielu z nas łączy się z psychiatrykiem, w którym znajdują się niebezpieczni i obłąkani osoby. jednak wizyta u dobrego psychoterapeuty w ogóle nie oznacza, że jesteśmy dziwni czy coś w tym stylu. tak samo, jak chodzimy do dentysty, kiedy ząb nas boli, lub do gastrologa, gdy pali nas w przełyku, tak samo powinniśmy pójść do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają powodów ze strony ciała wadzą nam w zwykłym działaniu.

Wiele ludzi próbuje sobie poradzić z tym bez pomocy psychologicznej, ale najczęściej kończy się to niedobrze. symptomy, stany depresyjne, nerwica – leczenie nerwic Pruszków – i inne do uleczenia schorzenia można pokonać psychiatrycznie i dzięki temu powrócić do codziennego funkcjonowania. Jeśli będziemy zwlekać może się stać tak, że pożegnamy się z pracą, zerwiemy kontakt z ludźmi, staniemy się odseparowani, zatrzymamy się w miejscu. Tak działa depresja czy nerwica. Jeśli na to się zgodzimy możemy mieć pewność, że samo nie ustąpi, adekwatnie jak grypy nie wyleczymy zwlekaniem, lecz lekarstwami.

Czasami potrzeba kilku spotkań z psychoterapeutą, bez leków, ale częściej jest tak, że leczenie jest bardzo długie, w trakcie leczenia często trzeba przyjmować tak zwane psychotropy, które wspomagają proces zdrowienia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak narkotyki, które nas odurzą i wpłyną negatywnie na naszą osobowość. Właściwie można tak powiedzieć o wszystkich lekarstwach, więc nie ma co panikować. Pamiętajmy, że psychoterapeuta to kolejny specjalista, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.