Ważne wiadomości powiązane z pracą – dotacje dla firm, podatek kwartalny i urlop macierzyński

Coraz więcej ludzi myśli w dzisiejszych czasach o założeniu własnej firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa zdoła być nadzwyczaj zyskowne oraz dochodowe, aczkolwiek zanim zaczniemy uzyskiwać jakieś zyski, wcześniej sami powinniśmy zainwestować. I tu rodzi się poważny kłopot – skąd wziąć pieniądze na założenie oraz prowadzenie firmy. Na szczęście nie musimy radzić sobie z tym sami, albowiem państwo oferuje użyteczną pomoc młodym firmom i przedsiębiorcom. Chcąc założyć firmę, możemy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm oferowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to wyborna szansa dla wielu przedsiębiorców, jacy potrzebują wkroczyć na polski (oraz być zdoła w przyszłości także zagraniczny) rynek. W dzisiejszych czasach istnieje dużo rodzajów dotacji, o które możemy się starać, powinno zaznajomić się z nimi oraz dowiedzieć się, jaka z nich będzie dla nas najmocniej dochodowa.

mama z dzieckiem
Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
Kwartalne rozliczanie podatku cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem (jakie są dotacje unijne dla małych firm). Jednak podatek dochodowy kwartalnie mogą rozliczać jedynie poniektórzy, natomiast szczegółowiej firmy, które mają status małego podatnika. Na podatek kwartalny można przejść wyłącznie raz w roku, okres upływa 20 lutego, toteż jeśli interesuje nas kwartalne opłacanie podatku, pamiętajmy o nieprzekroczeniu tego terminu. Trymestralne rozliczanie podatku sprawia, że zaliczki wpłacamy kwartalnie, to znaczy cztery razy w roku (jak rozliczać podatek (czytaj też zwiększenie wartości środka trwałego) dochodowy kwartalnie)

.

urlop macierzyński
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiernie dużo osób myli urlop macierzyński z zasiłkiem (zobacz odstąpienie od umowy sprzedaży) macierzyńskim, aczkolwiek między tymi terminami istnieją wysokie różnice. Urlop macierzyński przypada tylko osobom, jakie są zatrudnione na umowę o pracę, a zasiłek macierzyński przysługuje wszystkim, którzy posiadają ubezpieczenie chorobowe. Wysokość zasiłku macierzyńskiego jest kalkulowana na podstawie miesięcznego wynagrodzenia. Z zasiłku macierzyńskiego mogą skorzystać też ojcowie, pod warunkiem, że nie korzysta z niego mama dziecka (Cena biznesu).