Wakacje coraz bliżej, wyjazd zabukowany, lecz czy zabezpieczyłeś swój dom?

Kwestia zabezpieczenia domu przed intruzami nie dotyczy oczywiście tylko wakacji, jednak bez wątpienia okres urlopowy to czas, kiedy tym bardziej powinniśmy zadbać o to, by w czasie relaksu na plaży nie martwić się, czy czasem ktoś nie kradnie nam części sprzętów.

Jeśli do tej pory nie posiadacie odpowiednio zabezpieczonego domu to ostatni moment, by się za to zabrać. Nawet najlepsze drzwi da się sforsować, z tego powodu może czas na monitoring domu? Naturalnie różnego rodzaju alarmy (instalacje alarmowe gdańsk) do domu można nabyć już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, także w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się najczęściej z czujników ruchu, w tym wypadku alarmy (alarmy gdynia) są aktywowane przy próbie włamania, następnie użytkownik jest informowany o tym zdarzeniu SMS-em lub telefonicznie. Naturalnie, kiedy planujesz wyjazd musisz i tak wyznaczyć osobę, która w razie włamania zareaguje. Jeżeli pragniesz jednak całość scedować w ręce fachowców, należy postawić na firmę, jaka globalnie zajmie się ochroną domu, porównaj . Zamontowanie czujników podczerwieni odpowiadających na ruch oraz magnetycznych, których wzbudzenie powoduje włączenie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu oznacza przyjazd pracowników ochrony. Gdy z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, oczywiście alarm może zostać wyłączony przy pomocy specjalnego kodu znanego tylko mieszkańcom i tym, którym go podamy.

System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy – ten drugi jest bardziej niezawodny, lecz wymaga rozprowadzenia kabli pod tynkiem, musimy się liczyć z nieodzownością wykonania niewielkiego remontu przy okazji montażu.

Kolejna kwestia to zdalny monitoring domu wizyjny. Po otrzymaniu sygnału alarmowego rozpoczęte jest połączenie wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu da się na odległość określić, jaki jest powód alarmu i w ten sposób zredukować zbędne wyjazdy grup interwencyjnych – kontynuuj czytanie. Kiedy w domu faktycznie przebywa intruz, patrol dzięki kamerom będzie wiedział, w jakim pokoju właśnie należy go szukać.
Kamera ip musi być jak najlepszej jakości, spełniać określone wymagania i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu domu, bo wizyta włamywaczy może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.