W obecnych niepewnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności

W obecnych niestabilnych czasach wszyscy musimy mieć jakiekolwiek oszczędności w innym wypadku nie uda nam się zasnąć spokojnie. Chociaż nasz kraj nie jest już pod zaborami, to czasem słuchając TV możemy zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno u nas wszystko jest w porządku i czy nie dojdzie na przykład od takiej sytuacji jaka miała miejsce w Grecji.

bank
Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego powinniśmy założyć konto oszczędnościowe – , jak stare przysłowie mówi „lepiej dmuchać na zimne”. Zresztą nie chodzi tu tylko o daleką przyszłość. Nie raz, nie dwa znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, a to zalaliśmy sąsiada wodą z pralki, która zepsuła się akurat, gdy nas nie było w domu i nie udało się uniknąć szybko katastrofy. Czasem tracimy pracę wręcz z dnia na dzień i nie dostajemy odprawy, wtedy oszczędności są jak znalazł.

Dawniej trzymaliśmy nasze oszczędności w skarpecie. Brakowało nam zaufania do banków, jednak dziś nie musimy się martwić. Oczywiście, jeżeli będziemy korzystać z usług sprawdzonych banków. Przez afery, które miały miejsce ostatnimi czasy ludzie zaczęli przenosić swoje aktywa do domów. Jednak powtórzę jeszcze raz w zwykłym banku nasze oszczędności mogą zwiększyć swoją wartość, więc warto zaufać bankom. Przy zakładaniu konta oszczędnościowego dobrze jest wybrać bank z którym jesteśmy powiązani zwykłym kontem od dawna.

bank
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy wiemy, że, nie zawsze jest pięknie i kolorowo i zdarza się, że jedyną opcją jest zaciągnięcie długu. Spore grono ludzi bierze tak zwane „chwilówki”, które połykają przy spłacie dwa razy tyle ile otrzymaliśmy. To nie jest dobry pomysł dla nikogo. Dlatego o kredyt najlepiej starać się w banku. Banki oczywiście też oprocentowują zaciągany kredyt, ale nie są to horrendalne kwoty.

Kredyty są różne. Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcemy dostać, a to z kolei zależy od wysokości naszego dochodu. Jeżeli dochód nie jest duży bank nie udzieli nam bardzo dużej pożyczki. Jednak możemy liczyć na dostosowanie kredytu do naszej sytuacji majątkowej. Co najważniejsze raty (zobacz forsel) będą możliwe do spłacenia i nie będziemy musieli bać się dodatkowych gwiazdek w umowach jak to bywa przy pożyczkach zaciąganych w firmach „krzak”.