W jakim stanie jest polski rynek pracy?

Sytuacja na polskim rynku pracy od dłuższego czasu nie jest dobra, ale ze względu na zróżnicowany stopień rozwoju gospodarczego, w wybranych miejscach może być łatwiej albo trudniej o satysfakcjonującą posadę.

w czasie pracy
Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Dysproporcje w sytuacji rynku pracy w poszczególnych regionach są relatywnie małe.

Czy po przeczytaniu opisywanego zagadnienia masz wątpliwości? Jeśli tak, to wejdź tutaj oraz poznaj więcej informacji (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/warszawa/) w odniesieniu do publikowanej problematyki.

Większy kontrast można zauważyć, zestawiając mniej i bardziej rozwinięte ośrodki gospodarcze. Nie we wszystkich miastach jest praca. Szczecin przykładowo jest wysoko rozwiniętym miastem województwa zachodniopomorskiego, a mimo to w całym tym regionie stopa bezrobocia jest aktualnie bardzo wysoka. Jeszcze bardziej pesymistycznie prezentuje się sytuacja w małych miejscowościach. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę frazę praca Krosno , to nie dostaniemy zbyt wielu wyników wyszukiwania, choć przecież województwo podkarpackie wykazuje średni poziom bezrobocia w stosunku do innych rejonów w kraju. Wszędzie szukana jest praca Łowicz nie stanowi tutaj wyjątku, jednak w przypadku takich miejscowości, ulokowanych obok rozwiniętych miast – w tym przykładzie takim dużym ośrodkiem gospodarczym jest Łódź – znalezienie etatu w małym miasteczku jest stosunkowo niełatwym zadaniem.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy pracy w Szczecinie , czy ważna jest dla nas praca w Krośnie, a może naszym marzeniem jest praca w Łowiczu, trzeba wiedzieć jedno – w dzisiejszej rzeczywistości zdecydowana większość ludzi posiadających zatrudnienie dociera do miejsca pracy znajdującego się nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu. Nie warto zatem ograniczać się do jednej, upatrzonej miejscowości, rozsądniej jest poszukiwać pracy na rozleglejszym terenie, szanse na znalezienie zatrudnienia wtedy wzrastają. Jeżeli nie dysponujemy własnym środkiem transportu, przed podjęciem zatrudnienia w danej lokalizacji trzeba upewnić się, że istnieją pasujące nam połączenia komunikacyjne, umożliwiające nam docieranie do pracy na czas.

work in office
Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Choć o pracę w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno, specjaliści spodziewają się, iż w najbliższej przyszłości rynek będzie zależny od pracownika: zaczyna brakować fachowców, a ciągle rośnie na nich zapotrzebowanie, dlatego już wkrótce to aplikujący na dane stanowisko będzie dyktować warunki, a nie zatrudniający. Sytuacja będzie najbardziej zauważalna w dużych ośrodkach gospodarczych, które stopniem swojego rozwoju przyciągają znane, międzynarodowe koncerny.