W jakim celu trzeba kupić etui na komórkę?

Nowoczesne telefony znacznie różnią się od tych, których używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Trzeba ich bardzo pilnować i dbać, by nie spadły na ziemię, ponieważ to może wskazywać na ich koniec. Świetną ochronę dla każdego telefonu może zapewniać etui.

Najbardziej czułą na uszkodzenia częścią nowoczesnych smartphonów jest ekran.
etui na komórkę
Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Wielu ich właścicieli już przekonało się, jak wrażliwe na upadki są nowe smartphony. Kiedy tego typu telefon upadnie na podłogę, często nawet z niewielkiej wysokości, ekran pęka i telefon staje się bezużyteczne. Przydatne może stać się etui na komórkę, które ochroni telefon przed większością prawdopodobnych zniszczeń.
Na rynku istnieje wiele rodzajów etui. By kupić właściwe, trzeba przemyśleć, jakie pasuje w największym stopniu własnym wymaganiom. Przykładowo, etui na komórkę typu wsuwka albo z zamykaną kieszonką ochrania cały telefon, bo znajduje się w środku pokrowca. Przez to smartphon nie porysuje się, nawet jeśli umieszczamy go w kieszeni. Takie etui ma jednak małą niedoskonałość – nie posiadamy błyskawicznego i komfortowego dostępu do wyświetlacza, ponieważ musimy na początek wyciągnąć urządzenie.
Kolejny typ etui na telefon to kabura. Przeważnie posiada ona postać pokrowca z wyciętymi otworami, aby można było szybko oraz wygodnie skorzystać z komórki. Kabury dziś są najpopularniejsze w przypadku zwykłych komórek.
Przed porysowaniem wyświetlacza, kurzem a także upadkiem świetnie ochroni telefon etui w typie futerału . Niekiedy ma ono klapkę, która rewelacyjnie ochrania delikatny ekran. Ostatni typ etui na komórkę przeznaczony jest dla amatorów sportu. Uzupełniającym elementem jest np. pasek, dzięki któremu telefon można doczepić do ramienia. Takie etui na komórkę docenią przykładowo fani biegania, którzy będą mogli zawsze słuchać muzyki z urządzenia lub na bieżąco kontrolować swoje wyniki.

Niektóre urządzenia wyposażone zostały w dodatkowe elementy, jakie chronią je przed zniszczeniami, przykładowo wzmocnione szkło. Jednak mniej kosztowne modele smartphonów nie posiadają tego typu wyposażenia, a zatem są bardziej czułe. Właśnie z tego powodu etui jest niemal niezbędne.