W jakich miejscach można wyszukać oferty pracy?

Jeszcze kilka lat temu szukanie pracy było zaskakująco proste. Trzeba było tylko w kiosku zakupić gazetę z ogłoszeniami, a potem poświęcić trochę czasu na jej skrupulatne przejrzenie. Teraz pracy szuka się zupełnie inaczej. Nie znaczy to jednak, że trudniej. Najważniejszym źródłem ofert pracy jest globalna sieć komputerowa.

w pracy
Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com

Aby znaleźć ogłoszenia, trzeba tylko wprowadzić w wyszukiwarce internetowej takie frazy, jak „oferty pracy Gniezno”, „oferty pracy Rzeszów” czy na przykład „oferty pracy Stargard Szczeciński”. Takie frazy umożliwią znalezienie ofert pracy z danego miasta. Wprowadzając chociażby frazę „oferty pracy (zobacz wyliczanie wynagrodzenia) Gniezno”, będziemy mieli wyniki wyszukiwania ogłoszeń o wolnych etatach z Gniezna . Kiedy jednak wprowadzimy wyrażenie „oferty pracy Stargard Szczeciński”, otrzymamy oferty pracy ze Stargardu. Podobnie jest w przypadku hasła „oferty pracy Rzeszów” (oferty pracy rzeszów). Internet bardzo mocno ułatwił proces poszukiwania zatrudnienia. Aby trafić na odpowiednie ogłoszenia, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystko przebiega szybko i sprawnie. Poprawie uległ również proces składania aplikacji. Większość osób, które potrzebują pracownika podaje jako sposób kontaktu adres skrzynki e – mailowej. Znaczy to, że nie trzeba już udawać na pocztę oraz wysyłać tradycyjnego listu. Taki rodzaj aplikowania oczekiwany jest nadal tylko w przypadku państwowych miejsc pracy (zobacz zgłoszenie pracownika do zus). Papierowe CV należy dostarczyć, decydując się na aplikowanie na przykład do Policji oraz Izby Celnej. W pozostałych przypadkach trzeba tylko wysłać przygotowane w odpowiednim formacie dokumenty, stosując do tego celu nowoczesny e – mail.

praca fizyczna
Autor: Stiftelsen
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od zmian, które zaszły w sposobie szukania zatrudnienia ciągle pisać należy CV. Życiorys zawodowy jest elementarnym dokumentem, na który uwagę zwraca każdy , kto prowadzi proces rekrutacji. Znaczy to, że każdy, kto pragnie mieć szansę na zatrudnienie musi zatroszczyć się o to, aby jego CV wyglądało rzeczywiście profesjonalnie. Jeśli nie wiemy jak przygotować swoje CV, można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników agencji zatrudnienia, którzy w krótkim czasie napiszą CV idealne, podnosząc tym samym nasze szanse na otrzymanie pracy. To od życiorysu zawodowego uzależnione jest to, czy dany pracodawca w ogóle zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną. Dostarczenie CV to aktualnie pierwszy element procesu rekrutacji, która w przeważającej liczbie przypadków ma charakter kilkuetapowy.