W jaki sposób zrobić banner reklamowy?

Jeśli jesteśmy właścicielami firmy to oczywiście chcemy ją promować. Forma promocji zależy oczywiście od typu działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych produktów czy usług. Możemy promować się w sieci, w różnego rodzaju katalogach przedsiębiorstw, możemy umieszczać reklamę w formie grafiki w branżowych serwisach, na blogach czy forach internetowych. Warto jednak wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach
Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama zewnętrzna może mieć bardzo różne formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są naturalnie billboardy. Równie popularne są tak zwane citylighty, czyli podświetlane reklamy umiejscowione najczęściej w ściankach przystanków tramwajowych, ale też wolnostojące. Bardzo wiele ogrodzeń czy budynków obwieszonych jest różnego rodzaju bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siatkach. Jeśli chodzi o reklamy zewnętrzne, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to takie właśnie bannery są najtańszym rozwiązaniem.

Jeżeli decydujemy się na taką reklamę, musimy oczywiście przygotować projekty, kupić folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, w których chcemy ów banner umieścić. Możemy zlecić całość prac agencji reklamowej, jednak nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard
Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie bez problemów można wyszukać sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych – nazwy są różne, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia reklam.

Jeżeli uważasz, że nie znajdziesz w sieci interesujących informacji, to przekonaj się sam treści, gdyż można by w nich znaleźć atrakcyjne dane na ciekawiący Cię temat.

Folie, ramki, wszelkiego rodzaju zaczepy i wiele wiele innych. Nie ma też żadnego kłopotu, by w drukarni zamówić nadrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Powinna to być jednak dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Zasady wieszania reklamNie wolno oczywiście zawiesić bannera w każdym miejscu. Należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi wieszania reklam w naszym mieście. Czasem potrzebna jest tylko zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem wymagana jest także zgoda z Urzędu Miasta. Stworzenie reklamy wymaga trochę pracy, ale jeśli odpowiednio ją zaprojektujemy z pewnością przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – Cieszyńskie telebimy.

Jeżeli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-anglii), który Ci sugeruje. Zapewne jest tym, czego już długo szukasz.