W jaki sposób znaleźć dokładną firmę sprzątającą

Każdego roku we Wrocławiu buduje się coraz więcej budynków biurowych. Większość z nich budowana jest w bardzo dobrej lokalizacji, w samym centrum miasta. To przyciąga większe korporacje, które wielokrotnie wynajmują wielko metrażowe powierzchnie biurowe. Tym sposobem powstają kolejne miejsca pracy jak również rośnie zapotrzebowanie na zewnętrzne usługi, które sprzyja rozwojowi regionalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie
Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach coraz lepiej działają profesjonalne firmy sprzątające, które oferują kompleksowe prace zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to przede wszystkim urzędy, placówki zdrowotne, akademik i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie zewnętrznego zlecenia, w ten sposób nie mamy obowiązku zatrudniać swojego personelu sprzątającego. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż usługodawcy tego typu posiadają nie tylko właściwy sprzęt, lecz także lepiej przeszkolonych pracowników.

Zazwyczaj z firmą tego typu możemy podjąć cykliczną współpracę lub na pojedyncze zlecenie,na przykład po większym remoncie biura. Trzeba zwrócić uwagę, czy firma jest elastyczny w sprawie godzin pracy, ponieważ większe korporacje pracują w systemie zmianowym. Wówczas możemy w zależności od konkretnej potrzeby wynająć serwis o różnej godzinie. W standardowej umowie znajdziemy

sprzątanie
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

pełen zakres obowiązków firmy sprzątającej (sprawdź adres).

Na przykład sprzątanie czyszczenie hal produkcyjnych wrocław biur Wrocław obejmuje przeważnie: codzienne ścieranie kurzu z mebli, a także urządzeń, tj. wszystkich telefonów, dokładne czyszczenie dywanów, mycie drzwi (polecany zaczep elektromagnetyczny) i szklanych elementów, mycie podłóg, jak również utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Okresowo zlecenia są rozszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Trzeba zazwyczaj pamiętać nie tylko o wnętrzu biura, lecz także o terenach wokół. Kompleksowe usługi zazwyczaj obejmują również pielęgnację terenów zielonych wokół biura. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy również wykupić specjalny pakiet porządkowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W przypadku, gdy coś się niespodziewanie uszkodzi, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko usunie usterkę (sprawdź kontakt).